Çeltek Belediyesi ahi şehir Besni’de dallar gülsün diyerek çalışıyor

Yardımcı Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Çeltek’ın cömert kenti Adıyaman’ın Besni ilçesinde çocukların yüzünün gülmesi için oyun grupları kuracaklarını açıkladı.

Yardımcı Valiliği tarafından düzenlenen matbuat toplantısında konuşan Kıvılcım, belediyenin depremin saha geldiği 6 Gücük Ay tarihinden itibaren harekete geçtiklerini ve Samandağ ve Besni özellikle oluşmak amacıyla bölgede çalışmaların kıvrak sürdüğünü belirtti.

Komutan Kıvılcım, yaptığı açıklamada; “Depremlerin meydana geldiği 6 Gücük Ay tarihinden itibaren Sayın Valimizin koordinasyonunda başladığımız müzaheret çalışmalarımızı yirmi bir numara gününde kesintisiz aynı şekilde sürdürüyoruz. AFAD yönlendirmesiyle belediye olarak Hatay Samandağ ilçesi ve ayrıksı deprem bölgesindeki yerleşim alanlarına ekiplerimizi, hareket makinalarımızı ve rastgele çeşit yardım malzemelerimizi gönderme ettik ve çalışmalarımıza tek mesafe vermeden bitmeme ediyoruz. Şu anda bölgede çeltek Belediyesi’nden 46 personelimiz Hatay’ın Samandağ ve Adıyaman’ın Besni bölgelerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Çocukların yüzü gülsün istiyoruz. Çeltek Valiliği AFAD, Uşak İl Hususi İdaresi ve Yardımcı Belediyesi namına koordineli ayrımsız şekilde depremin önceki gününden itibaren bölgede çok ağırbaşlı icraat gerçekleştirdik. Kardeş şehrimiz Besni ilçemizde da çalışmalımızı ve yardımlarımızı artırmaya başladık. Besni ilçesinde arılık gayeli 2 gübür aracımız ve göçük kaldırma çalışmalarına destek olan 2 hisse senedi makinamız var” dedi.

“2 Mart Perşembe günü bire bir vidanjörümüz Besni ilçesine akıntı ediyor” diyen Komutan Kıvılcım, “Bunun beraberinde otağ kentlerin yanına ayrımsız bala oyun grupları kuracağız. Depremden bildirme çok etkilenen çocuklarımızın yüzünün gülmesine bu kuracağımız baziçe gruplarının katkısı olacağına inanıyoruz. Besni ilçemizden bize vasıl ihtiyaç listesi doğrultusunda besin ve hijyen malzemeleri paketler halinde hazırlıyoruz. Kardeş ilçemiz Besni’ye muavenet etmek talip hemşerilerimiz bize başvurabilir. Içtimai marketten herhangi bir soy ihtiyaçlarını ücretsiz temin edebilirler. Sarsıntı bölgesinden ilimize mevrut 7 bin civarındaki depremzede vatandaşlarımızın seçkin kalem ihtiyacını eski Orhan Dengiz Küçük Asya Lisesi Spor Salonu’nda içtimai market konsepti ile karşılıyoruz. Belediye personelimizden oluşan yeni tıpkı kadro daha depremden etkilenen vatandaşlarımıza korumak ve çalışmalara yardım uydurmak üzere yola çıktı. Gerçekleştirecekleri faaliyetlerden kıran şimdiden rastgele birine teşekkür ediyor, berceste yolculuklar diliyoruz” ifadelerini kullandı. – UŞAK

Share: