Çekerek’te sis nedeniyle fikir mesafesi 15 metreye düştü

Çekerek’te sis nedeniyle rey mesafesi 15 metreye düştü

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sabah saatlerinde çetin sis enerjik oldu. Kuruntu mesafesi 15 metreye kadar düşerken vesait güçlükle ilerleyebildi.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde faal olan sevimsiz albeni ve kar yağışının peşi sıra ilçede sabahleyin saatlerinde sis hareketli oldu. Düşün mesafesinin 15 metreye büyüklüğünde düştüğü Çekerek karayolunda sürücüler fondöten yakarak ilerleyebildi. Anayolda ilaç düz gidiş geliş ekipleri, sürücülere izlem mesafelerini korumaları ve hız yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çekerek’ten Bayındırhüyük köyüne giden Ömer Akdemir, “Sivri benzeri sis var, haddinden fazla bati akım ediyoruz. Fikir mesafemiz 10-15 metre kadar. Yola çıkan arkadaşlara dikkat etmelerini diliyorum ve araçlarının farlarını kesinkes açmalarını ve yolu takip etmelerini istiyorum” dedi.

Uğur Şener ise, “Çekerek’ten Başalan köyüne tarla sürmeye gidiyorum. Bunaltıcı benzeri sis var ve düşünce mesafesini etkiliyor. 10 metreye büyüklüğünde düştü. Sürücüler sis lambalarını yakarak ilerlesin” şeklinde konuştu.

Share: