Büyükşehir ve Soma Belediyesinden işbirliği protokolü

Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Ulu Tulup ortada işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi’ne toplamda 50 bin metrekare kilit parke taşı taş desteği verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile işbirliği yapmaya bitmeme ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli ilçesinde bulunan Beton, Taş, Bordür ve Büz Fabrikası’nda üretilen kilit parke taşlarından Soma’ya destekte bulunulacak. Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Belediye Reisi Ulvi Tulup’un imza altına aldığı protokolle, Soma Belediyesi’nin Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki ihtiyacın karşılanması üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi kilit parke taşı desteğinde bulunacak. Kilit parke taşının zemin çalışmaları ise Soma Belediyesi marifetiyle karşılanacak.

Protokol ile ilgili açıklamalarda kâin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi işbirliği ile Soma ilçesindeki Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki çalışmalarda kullanılmak için Soma Belediyesi’nin taş ihtiyacını karşılayacağız. Taşı bizden işçiliği Soma Belediyesi’nden olacak. Hem büyükşehir belediyesinin hem da ilçe belediyelerinin eş çalışmalarına eş olacak bir protokolü imza altına aldık. Ayda 7 bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde toplamda 50 bin metrekarelik taş verilmesi protokolünü imza altına alıyoruz. Kılıklı güzel olsun. Buradaki protokol Soma’daki vatandaşlarımıza hizmet olacak. Onlara bildirme gür hizmeti arz etmek görevlerimiz beyninde” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı taş desteği için teşekkürname fail Soma Belediye Reisi Ali Tulup ise şunları söyledi: “Öncelikle kızıl Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün’e, yaptığı taş desteğinden ortalık teşekkür ediyorum. Bizim Soma’da hareketli aynı caddemizde taş ihtiyacımız oldu. Cengiz Ergün başkanımızı ülfet ederek talebimizi dile getirdik. Sağlıklı olsun bizi kırmadı, talebimize karşılık verdi. Yapılan taş desteği için teşekkürlerimi iletiyorum.” – MANİSA

Share: