Büşra Kabataş cinayetinde nefes donduran ilim: Kıyacı, zinde kızı taptaze yakmış

Büşra Kabataş cinayetinde otopsi sonuçları sonrasında kullanılmamış ihtimaller ortaya bundan sonra. Kabataş ailesinin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, Büşra’nın katili T.Y.’nin ifadesinin gerçeği yansıtmadığını, şahsın tamamen işkence için, tedarikli tıpkı şekilde geldiğini söyledi.

İŞKENCE SÖYLEMEK İÇİN HAZIRLIKLI GELMİŞ

Tınarlıoğlu, T.Y.’nin ifadesi ile ilgili şöyle konuştu: “Anneyi görmeye geldiğini söylüyor ama annenin defa saatlerini çok iyi bilmesine karşın, o saatte evde olmadığını ve vardiyasının bitmediğini biliyor. Elhak katledilen Büşra’nın ablasını takip ediyor, o de azrail kayıtlarında çakılı. Evden çıkmasını izleme ediyor, evde iki birey değil, tıpkı güç olduğunu haddinden fazla iyi biliyor. Büşra’nın da okula yokuş saatini net olarak bildiği amacıyla kapıya o saatlerde dayanıyor. Zaten yanı sıra getirdiği materyallere bakıldığı zaman koli bandı, jel, elektroşok tabancası, çamaşır ipi ve tıpkı bilcümle materyalleri yanında getirdiği için eziyet etme için geldiği, eziyet ödeme için geldiği çakılı.

TÜVANA KIZIN VÜCUDUNDAKİ KESİKLER İŞKENCEYİ KANITLIYOR

“Elektrokardiyografi şok cihazı olduğunu kendisi üstelik itiraf ediyor. Bizim düşüncemiz elektrokardiyografi yepyeni tabancasıyla kapıda bayılttığı, yukarıya çıkarıp yatağına yatırdığı, ellerini, kollarını bağladıktan bilahare ezinç yaptığı yönünde. İşkence yaptığı çakılı, düzenli kesilmiş saçlar var. Bir arak evet birlikte bıçakla kesilmiş saçlar bulundu. Bu dahi saçlarının kesildiğini gösteriyor. Çetin bıçak darbeleri var, bu bıçak darbeleri tamamen kesi mahiyetinde, ayrımsız santim, iki santimetre, üç santimlik kesiler olduğu amacıyla çivilemek için yapılmamış, azap üzere yapıldığı anlaşılan. Kadınsal bölgelerde kesiler var, bu kesiler üstelik oraya ezinç yapıldığını gösteriyor. Belli meydanda benzeri şekilde, en azından elbiseyi tamamen çıkarmasa bile o bölgelerin soyularak bıçak darbelerinin vurulduğunu gösteriyor.”

KATİL VİDEO KAYDI ALMIŞ OLABİLİR

T.Y’nin gerçekleştirdiği bu vahşeti kayda almış olma ihtimalini bile düşündüklerini kaydeden Tınarlıoğlu, “Ihtimal bu yaptığı şeyleri birlikte anahtar altına almış olma ihtimalini de düşünüyoruz. Ama bu bittabi kesin değil. ele geçirilen benzeri telefon var, ihtimal onun içinden benzeri şeyler çıkabilir. İşkence yapmanın anne iki mantığı vardır; evet kişiye bildiği aynı şeyi ikna etmek üzere üzücü çektirirsiniz ve ondan bilgi almaya çalışırsınız, azap edersiniz evet de öç alacağınız kişinin aynı yakınına bunu seyrettirerek öz öç tatminini zehir çekmesini sağlayarak yaparsınız. Büşra’yı öldürmüş olması, onu tatmin edecek tıpkısı hatır değildi bana göre. Benim düşüncem aileden birine, hele annesine aynı ışık veya videoteyp çekerek göndermesi, o bile kendisini sağlama aldıktan bilahare gönderecekti ki ‘Kızına hakeza yaptım, sana de hakeza yapacağım’ üzere bir izlenim ita mantığı olanaklı” diyerek konuştu.

TINARLIOĞLU: BÜŞRA’YI CANLIYKEN YAKMIŞ OLABİLİR

“Acımasız şahsın Büşra’yı yakabilmek için iki kutu yanıcı jel boşalttığını vurgulayan Tınarlıoğlu, “Korluk kömürünü tutuşturmak amacıyla geçer, likit sıfır biraz daha kaskatı ayrımsız yön olan jeli üstüne dökerek ağız ağıza yakmış. Büşra’nın yatağı ağız ağıza, demirlerine kadar göynük. Benim ferdî düşüncem Büşra’nın yakılma simultane bibi etken olduğuna dayalı. Etken hareketli yakıldığını düşünüyorum. Ölü Açımı raporu ve olgulara bakıldığı antlaşma bu görünüyor. O geceleyin habbe essah aynı pansiyonda kalmış. Beş Altı gündür evi gözlüyor ve biliyor filhakika, lüp methal yokuş saatlerini, gelişigüzel şeyi biliyor. Bizim tahminimize bakarak 1 saatlik veya yarım saatlik süreç içinde bu işlemlerin olması gerekiyor diye düşünüyoruz. Kırıcı çektirmek amacıyla az buçuk dilimine yaydırdığı muhtemelen. Ihtimal o sırada Aylin hanımın eve geleceğini düşünüyordu. Gelseydi ona de benzeri şeyi yapabilirdi. evet de annesine azap yapıp kızına seyrettirebilirdi” şeklinde konuştu.

“PİŞMANIM GITMEK İNDİRİM GETİRMEZ”

Büşra’nın bedeninin ağız ağıza yandığı üzere alışılmış otopsi neticesinin beklenmeyeceğini söyleyen Tınarlıoğlu, “Çünkü bunun neticesi kısaca 3-3 buçuk ayda geliyor ama bunda hakeza ayrımsız özdek olmadığı amacıyla galiba şahsın telefon materyalleri incelendikten sonra davanın açılmasının haddinden fazla tafsilatlı süreceğini düşünmüyorum. Yüzdelik 99.9 ağırlaştırılmış müebbet noktasında tıpkısı ülkü açılacak. İndirim olacağını düşünmüyorum, mahkemenin bile buna iskonto uygulayacağını düşünmüyorum. İndirim olacak aynı genişlik namevcut. Olayın mekanizma şekline bakıldığı devir birlikte neye dayanarak tıpkısı indirim uygulanmasını, ‘Pişmanım’ demesinin benzeri dolgunca çözme indirimi olacağını zannetmiyorum. Bu kadar vahşeti yaptıktan sonraları elbette ‘Pişmanım’ diyebilir ki? Tahrik açısından bakıldığı ant banal kızımın tahrik edecek aynı durumu de namevcut. Kocaeli Barosu bu konuda arkamızda. Kamuoyunun ve eş derneklerinin bu işe eğileceğini düşünüyorum. Genişlik kısa zamanda davanın açılarak şahsın türe ettiği cezayı almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: