Bulgaristan’daki erken seçme kapsamında Trakya’daki merkezlerde fikir verme işlemi başladı

Bulgaristan’birlikte yapılan er seçme kapsamında Trakya’dahi güçlü çifte vatandaşlar oy vermeye başladı.

Trakya’da yerleşmiş 28 sandıkta düşünce vermeye mevrut vatandaşlar Bulgaristan vatandaşlığına ait kimlik ya dahi pasaportlarını ibraz ederek oylarını verdi.

Kimi vatandaşlar mektup sistemini yeğleme ederken kimileri üstelik elektronik ortamda oylarını kullandı.

07.00’bile başlayan fikir ita işlemi 20.00’da sona erecek.

Bulgaristan göçmenlerinin ekseriyetle yaşadığı Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki 75. Sene İlköğretim Okulu’nda rey kullanan Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Tesanüt Derneği Başkanı Cevat Tarih, AA muhabirine, seçimin Bulgaristan’a ve Türkiye’ye doğru olmasını diledi.

Bulgaristan’birlikte istikrarlı tıpkı hükümet kurulmasını istediklerini tamlayan Devir, “Vatandaşlarımız bu seçme maratonundan yoruldular. Bu sebeple bile Bulgaristan’de hükümetin kurulmasını bekliyoruz.” dedi.

Oy istimal işleminin 20.00’ye kadar devam edeceğini tamlayan Sıra, “Dışarıda mütezayit olursa 20.00’den sonraları da durumunu görevlilere belirtmeleri halinde vatandaşlarımız 21.00’e büyüklüğünde düşünce istimal haklarına ashap.” diye konuştu.

Oy kullanan Osman Çavuş üstelik 4. seçimin yapıldığını ve Bulgaristan’üstelik hükümetin kurulmasını istediklerini rapor etti. 3 ayda tıpkı seçime çağırıldıklarını anlatan Çavuş, “Hükümet kurulsun 5 yıl sürsün bu hisse senedi, ben oyumu kullandım, çokça memnunum, bize faydası olacak bu seçimin.” dedi.

Kırklareli’nde dahi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Rum Lisesi’nde kurulan iki sandıkta düşünce ödeme işlemi gerçekleştirildi.

Kırklareli Balkan Türkleri Göçmenler Tesanüt Derneği Başkanı Erol Keskin, AA muhabirine, Bulgaristan’üstelik hükümetin kurulamaması üstüne yeniden seçime gidildiğini söyledi.

Sık kalın seçme yapılmasından muhit seçmenin az buçuk yorulduğunu rapor fail Yara, “İnşallah bu kat çıktı hükümet kurulur ve hükümetin süresince bizim desteklediğimiz öğür üstelik evet ki elan dosdoğru olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Oy kullanan vatandaşlardan Mehmet Molla da “İnşallah bu misil Bulgaristan parlamentosu çokluk sağlar ve tıpkı henüz seçimler er imkânsız” dedi.

Tekirdağ’üstelik birlikte tekme vatandaşlar 50. Yıl Ortaokulu’nda fikir kullanıyor.

Erken umumi intihap kapsamında sandığa gidiliyor

Bulgaristan’da hükümet kuramayan Bulgaristan Toplumcu Partisi’nin (BSP) 18 Orak Ayı’dahi aldığı görevi Cumhur Reisi Romanyalı Radev’e reddetme etmesiyle ülkede 2 Ekim’de erken umumi seçme yapılması kararı alınmıştı.

Türkiye’deki göçmenler, Bulgaristan’de 1989’üstelik kızıl zorba Todor Jivkov’un devrilmesiyle başlayan demokratikleşme sürecinde 15’inci sefer umumi seçimde oy kullanıyor.

4 April, 11 Orak Ayı ve 14 Kasım 2021’üstelik yapılan üç umumi seçimin peşi sıra seçmenler, hükümetin kurulamaması zımnında bu defa erken genel seçim üzere sandık başına gitti.

Share: