Buğulanmış adamı dolandıran meşkûk pişkinlikte cızık tanımadı: Yakışıklı çıkart ha

Ayyarlık olayı, 10 devir geçmiş Hamidiye Mahallesi Fevzi Ağırbaşlı Caddesi üstünde yaşandı.

BÖYLE KANDIRDILAR

Dolandırıcılar telefonla aradıkları 61 yaşındaki V.B.’yi terörle uğraş savcısı ve polisi olduklarını söyleyerek ikna etti. Bunun konusunda nemli âdem eksiksiz söylenenlere inanarak evindeki altın ve paraları getirerek kendilerine vereceğini söyledi.

“ALTIN VE PARALARI ÇÖP KOVASININ YANINA BIRAKTI”

V.B. ile telefon irtibatını on paralık kesmeyen dolandırıcılar, buğulu adama banko bu durumdan kimseye bahsetmemesini istedi. Nemli adamın ağız ağıza inandığına tatmin getiren dolandırıcılar çabucak harekete geçti. V.B.’den evdeki 4 adet 64 gram ağırlığındaki kızıl kelepçe ile 400 euro parayı aynı poşet içerisine koyarak gösterdikleri yararsiz kavasının yanına bırakmasını istedi. Bunun üstüne nemli âdem 100 bin teklik üzerindeki altın ve parayı dolandırıcıların tarif ettikleri yararsiz kovasının yanına bırakarak oradan ayrıldı. Zer ve paraları düz dolandırıcılar yalnız geldikleri 34 plakalı otomobile binerek çabucak Karaman’ı terk etti. Dolandırıcıların buğulu adamı telefonla yönlendirmeleri ise cadde üzerinde kâin işyerlerinin asayiş kameralarına yansıdı.

“YAŞLI KOCA POLİSE GİTTİ”

Tıpkısı süre sonradan dolandırıldığını anlayan V.B, Karaman Inanma Müdürlüğüne anbean şikayetçi oldu. Cumhuriyet Altını Başsavcılığın talimatı ile Asayiş Ofis Müdürlüğüne sınırlanmış ekipler iş başlattı. Olayın yaşandığı cadde üzerindeki düzenlilik kamerası kayıtlarını toplayan ekipler, şüphelilerin bindiği aracın plakası ile eşkallerini tayin etti. Plaka Aşinalık Sisteminden aracın Karaman’dan ayrılarak Kültürlü iline gittiğini öğrenen ekipler, takibe başladı. Aracın Konya’nın Ereğli ilçesine geldiğini belirleyen ekipler Ereğli polisiyle kuma düzenlediği operasyonla şüpheliler İ.A ile M.A.Ş.’yi yakalayarak Karaman’a getirdi.

“YAKIŞIKLI ÇIKART HA”

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının peşi sıra İ.A ile M.A.Ş., adliyeye atıf edildi. M.A.Ş, adliyeye getirilişi sırasında kendisini görüntüleyen gazeteciye ‘Yakışıklı çıkart ha’ diye niteleyerek seslendi. Gelişigüzel iki şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin, eksantrik suçlardan sabıkaları olan dolandırıcıların buğulu adamdan aldıkları değerli ve paralara ulaşamadığı öğrenildi.Share: