‘borçsuz Belediye’ Unvanlı Cevdetiye Belediyesi’nin İyi Partili Başkanı Mehmet Özer: “İyi Belediyecilik, Çalmayan ve Çaldırmayandır”

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin, ‘borçsuz belediye’ unvanlı Cevdetiye Belediyesi’nin İYİ Partili başkanı Mehmet Özer, 7 milyon teklik borçla devraldığı belediyenin parçalanmamış borçlarını ödedi. Başkan Özer, “Şu anda şükürler olsun ki hiçbir borcumuz kalmadı. Bankada, belediyemizin bütçesinde olan paramız üstelik nakdi yerine var. Tığ, ongun belediyeciliği anlatmaya çalışıyoruz. İyi belediyecilik, çalmayan ve çaldırmayandır” dedi.

Cevdetiye Belediye Reisi Mehmet Özer, göreve geldiği dönme 7 milyon borç ile devraldığı belediyeyi şu dakika borçsuz namına yönettiğini belirtti. Özer, SIMURG Bilgi Ajansı’na yaptığı açıklamada, “31 Mart seçimlerinde dolgunca belediyecilik anlayışıyla göreve geldim. Tahminî 3,5 almanak yaptığımız hizmet çerçevesinde değerli vatandaşlarımla beraber branş kola, tek öğür ayrımı yapmadan 3,5 yılımızı doldurduk. 3,5 yılın içerisinde ‘borçsuz belediye’ unvanını Cevdetiye Belediyesi yerine kazandık. Şu anda şükürler olsun kim tek borcumuz kalmadı. Bankada, belediyemizin bütçesinde olan paramız bile nakdi olarak var” diye konuştu.

“BİZDE HİZMET SEVDASI VAR, KOLTUK SEVDASI BULUNMAYAN”

Mehmet Özer, şunları söyledi:

“Kızıl vatandaşlarımla bu arada, hiçbir ayrım yapmadan, güzeşte sene itibariyle hiçbir partiyi ayırmaksızın 83 çocuğa burs ödedim. Halbuki 31 Mart seçimlerinden sonradan müteharrik personelime ‘Siz muhalefetsiniz, maaş alamazsınız’ demeleri beni takatli bağlamadı. Ben rastgele ay, -bizde 7 bin lira- minimal ücretliye mahiye veriyorum. İşçi mutlu, yurttaş mutlu. Tığ, geldiğimiz günden bugüne bakım aşkıyla… Bizde bakım sevdası var, dayak sevdası namevcut. O anlayışla baktığımızda bizim belediyemizin alnı selim ve nedeniyle bizim bile alnımız aktır. Şükürler olsun, Rabbime kortej vermiştim; ‘çalmayacağım, çaldırmayacağım’ diyerek. Bu doğrultuda vatandaşlarımız mutlu, hizmetlerini alıyorlar. İçme suyumuz metin değildi, halkın hizmetine açtık. ‘Ben gittim, paramı alamadım’, bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde dahil oluşmak üzere tek vatandaşımız, tek esnafımız dememiştir.

“İYİ BELEDİYECİLİK, ÇALMAYAN VE ÇALDIRMAYANDIR”

Sinekle mücadelemizi yaptık. Öz ıslah çalışmamızı yaptık, bitirdik. Esentepe villalarımızın altyapı sorunu vardı, hezel verdik, yaptık ve hizmete açtık. Bu sene de esasen çocuklarımızın bursuna -üniversiteye giden, kazanan- eğitime verdiğimiz ayar ve önemden etraf yine bitmeme etmekteyiz. Cevdetiye’nin mesafe sokakları dahil atılmak üzere parke olmayan yollarımız kalmayacak, vatandaşlarımıza kortej verdik. Tığ, gani belediyeciliği anlatmaya çalışıyoruz. İyi belediyecilik, çalmayan ve çaldırmayandır.”Share: