Boluspor, Pendikspor deplasmanından 3 puanla kesilmek için çalışıyor

– Boluspor, Pendikspor deplasmanından 3 puanla kaçmak için çalışıyor

Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar:

“Haddinden Fazla ferah maçlarımız olacak”

BOLU – Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, takımların milli karşılaşma arasından bilahare köken performanslarının ortaya çıkacağını belirterek, “Küme haddinden fazla uzun. Köprünün altından çok sular akacak. Çok mebzul maçlarımız olacak” dedi.

Spor Makat 1. Kütle ekiplerinden Boluspor, ligin 4. haftasında deplasmanda oynayacakları Pendikspor müsabakasının hazırlıklarına başladı. Maharet Yönetmen Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren kırmızı-beyazlı grup, evvel 3 haftada kazandığı 4 puanın üzerine Pendikspor karşısında 3 nokta daha doldurmak üzere çalışıyor.

“Tahakküm benzeri pik gidiyoruz”

Ligin ilk 3 haftasında olumsuzluklarla karşılaştıklarını belirten Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, “1 yıl içre yaşayacağımız hep olumsuzlukları aynı maçın ortamında yaşadık. Geride küsurat 2 haftaya baktığımızda üstelik 2 kıta al kart, 60 an 10 dirilik oynadık. Bana göre önce 3 haftada hep zaman yaşayacağımız şanssızlıkları tıpkısı arada yaşadık. İşin iyice tarafına kaçmak geçişsiz. Hakan’ın dayanılmaz tıpkı golü var. Rakibe verilmeyen pozisyonlar var. Girdiğimiz pozisyonlar var. Değerlendirebilseydik maçı 5-1 kazanabilirdik. Neticesinde o pik çokça fazla takılmayacağız. Buradan mebzul şeyleri alıp önümüzdeki Pendik maçına odaklanacağız. Onlar da deplasmanda Gençlerbirliği maçını kazandılar. Bu ligin bereketli takımlarından tıpkısı tanesi. Hep hazırlığımız o maç amacıyla. Print ayrımsız maça gidiyoruz amma oradan de puanlarla döneceğiz” şeklinde konuştu.

“Oyun anlamında tıpkı sıkıntımız yok”

Sahada ongun mücadele ettiklerini fakat sayı adına bulgu alamadıklarını belirten Karafırtınalar, “Baziçe anlamında benzeri sıkıntımızın olduğunu düşünmüyorum. Bukağılık ve hikmet anlamında, koşun mesafelerinde ense seviyedeyiz. Takkadak adet anlamında bulgu alamadık. Arz gücük devir üstelik bunu üstelik lehimize çevireceğiz. Lig haddinden fazla tafsilatlı. Köprünün altından çokça sular akacak. Çok dolgunca maçlarımız olacak. zaman zaman birlikte kaybedeceğiz. Sahada mücadeleyi temas devir göstereceğiz. Bunun sinyallerini bu hafta verdiğimizi düşünüyorum. Taraftara de 90 dakika destekledikleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Tığ da en gelişmemiş zamanda onları ödüllendireceğiz. Ligde baktığımız zaman puanlar arka arkaya sıralanıyor. Bu hafta kazandığımızda biz dahi ilk 3’ün ortamında vadi alabiliriz. Milli mızıka arasından sonraları takımlar oturur. Takımların gerçek yüzü biraz daha ortaya kazanç” diye konuştu.

“Balde telafi edecektir”

Boluspor’un son karşılaşmasında kullandığı penaltıyı gole çeviremeyen ve girdiği net pozisyonları değerlendiremeyen golcü futbolcu Balde’yle ilişik bile görüşlerini aktaran Karafırtınalar, “Ben bile senelerce santrfor oynadım. Onun kaçırdığından haddinden fazla daha kötülerini kaçırdım. Bunlar futbolda var. Balde üstelik bize biraz geç geldi. Fizik kalitesi çok bol değil. Biz onu maç oynatarak hikmet kalitesini geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta tekrar oynayacak. Mutlaka telafi edecektir. O haddinden fazla peş düzey tıpkısı futbolcu” ifadelerini kullandı.

Share: