Boluspor, Pendikspor deplasmanından 3 puanla andırmak amacıyla çalışıyor

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, takımların milli maç arasından bilahare temel performanslarının ortaya çıkacağını belirterek, “Lig çokça ince. Köprünün altından çokça sular akacak. Çokça ferah maçlarımız olacak” dedi.

Spor Göt 1. Tabur ekiplerinden Boluspor, ligin 4. haftasında deplasmanda oynayacakları Pendikspor müsabakasının hazırlıklarına başladı. Ustalık Direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren al-beyazlı kadro, ilk 3 haftada kazandığı 4 puanın konusunda Pendikspor karşısında 3 puan elan iaşe etmek üzere çalışıyor.

“Ağırlık bire bir maça gidiyoruz”

Ligin önce 3 haftasında olumsuzluklarla karşılaştıklarını belirten Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, “1 sene zarfında yaşayacağımız bilcümle olumsuzlukları benzeri maçın içre yaşadık. Geride artan 2 haftaya baktığımızda de 2 modül kırmızı anaç, 60 dakika 10 sevimli oynadık. Bana göre evvel 3 haftada bütün sezon yaşayacağımız şanssızlıkları ayrımsız arada yaşadık. İşin evire çevire tarafına yaklaşmak lazım. Hakan’ın dayanılmaz bire bir golü var. Rakibe verilmeyen pozisyonlar var. Girdiğimiz pozisyonlar var. Değerlendirebilseydik maçı 5-1 kazanabilirdik. Neticesinde o pik haddinden fazla fazla takılmayacağız. Buradan gani şeyleri alıp önümüzdeki Pendik maçına odaklanacağız. Onlar da deplasmanda Gençlerbirliği maçını kazandılar. Bu ligin gür takımlarından aynı tanesi. Bilcümle hazırlığımız o maç için. Zor tıpkı pik gidiyoruz ama oradan üstelik puanlarla döneceğiz” şeklinde konuştu.

“Baziçe anlamında aynı sıkıntımız bulunmayan”

Sahada ongun uğraş ettiklerini ancak skor yerine belirgi alamadıklarını tamlayan Karafırtınalar, “Baziçe anlamında benzeri sıkıntımızın olduğunu düşünmüyorum. Kuvvet ve hikmet anlamında, koşun mesafelerinde dip seviyedeyiz. Takkadak sayı anlamında belirgi alamadık. Sunu güdük ahit bile bunu de lehimize çevireceğiz. Lig çok ayrıntılı. Köprünün altından çok sular akacak. Çokça mebzul maçlarımız olacak. zaman zaman bile kaybedeceğiz. Sahada mücadeleyi her antlaşma göstereceğiz. Bunun sinyallerini bu hafta verdiğimizi düşünüyorum. Taraftara birlikte 90 zaman destekledikleri üzere teşekkür ediyorum. Biz dahi arz kısa zamanda onları ödüllendireceğiz. Ligde baktığımız zaman puanlar arka arkaya sıralanıyor. Bu hafta kazandığımızda biz dahi geçmiş 3’ün içre vadi alabiliriz. Milli takım arasından sonra takımlar oturur. Takımların nesep yüzü biraz elan ortaya kazanç” diyerek konuştu.

“Balde telafi edecektir”

Boluspor’un akıbet karşılaşmasında kullandığı penaltıyı gole çeviremeyen ve girdiği açık pozisyonları değerlendiremeyen golcü futbolcu Balde’yle ait da görüşlerini nâkil Karafırtınalar, “Ben de yıllarca santrfor oynadım. Onun kaçırdığından haddinden fazla elan kötülerini kaçırdım. Bunlar futbolda var. Balde de bize biraz geç geldi. Hikmet kalitesi çok ferah değil. Tığ onu maç oynatarak fizik kalitesini geliştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta yeniden oynayacak. Pekâlâ telafi edecektir. O çokça üst dozaj bir futbolcu” ifadelerini kullandı. – BOLU

Share: