Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Temiz Çebi, Beşiktaş’ın bu yıl her zamanki üzere şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Bir, bu sene bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol cesim. Dört, yabancı sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Efe Çipo Çelik AŞ’nin çarkıt genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi için geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Gelişigüzel mevsim olduğu kabil bu sezonda birlikte şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çokça memnunun. Herhangi Bir spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var zira insanoğlunun bildirme gür bildiği husus ayak topu, dizge futboldan çokça dolgunca anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli bati evet, burası Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çekici Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Aynı, bu yıl bu mızıka şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki takım mefret. Dört, ecnebi sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. En önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin hesabına yenileri gelsin.’ derken ego genç arkadaşları kastettim. Ego sakat hakemleri güya böyle kötülüyormuşum üzere algılanıyor, böyle bire bir şey namevcut. 30 yaşındaki bir futbolcuyu gönderip aynı takım gençleşmeye çalışırken sebep TFF gençleşme hareketlerini başlatıp bile taze çocuklara vadi vermiyor. Ego bunun tartışılmasını açtım ama maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli ciddi evet, burası Beşiktaş, ego değilim sadece. Koca bir topluluk, üzülürse çok üzer.”

Tüvana oyuncuların transferlerinin sorulması üzerine dahi Çebi, zinde Türk aktör transferlerin Türk futbolunun birlikte Beşiktaş’a birlikte katkı vermesi üzere yapıldığını aktardı.

“Soylu’in koşmadığı cuşiş yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Tığ o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan gelen Berkay, temas ne kadar Başakşehir maçında yenildiysek de ona ne kadar meydan verdiğimizi tümce gördü. Artı, önlerinde Soylu ağabeyleri var. Soylu’e taraftarlarımız bazı bazı küsüyor kızıyor amma az buçuk kavisli oluyor. Temiz’in koşmadığı coşkunluk yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu topluluk gelişigüzel ahit üzere altyapısından gelen Necip Uysal’a saygı ve görelik izah etmek zorunda. Bunu birlikte umarım daha çok yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmediğini belirterek, “Kimsenin, hele altyapıdan mevrut, seçme yangın hesabına itfaiye aracı eri gibi koşmuş Soylu’e laf söylenmesini katiyen kabul etmiyorum. Necip halen bizdedir ve bizde olmaya de devam edecektir. Keşki bilcümle altyapıdan gelen çocuklarımız Temiz kabil kulüplerine sadık, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Temiz’in yaptığını yapamayan çokça futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan gelen.” değerlendirmesinde bulundu.Share: