Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziya Çebi, Şafak Mahmutyazıcoğlu üzere Alaattin Çakıcı ile görüşmüş

Beşiktaş’ın sakat yöneticilerinden ve adlı sunucu Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili görülen davaya, Alaattin Bıçakçı’yla ilgili soru ıstampa vurdu. Davada yargılananlar arasında kayran düz Serkan Dakman’ın avukatı Engin Çelebi, ağa Mahmutyazıcıoğlu’nun “Şafak’ın Alaattin Bıçakçı’dan korkulu aldığını mı söylüyorsunuz?” sorusu üstüne “Bu sahn tarzından beslendiğini söylüyorum. Siz tıpkısı varsayımlarla buradaki kişileri itham ediyorsunuz” cevabını verdi.

ALAATTİN ÇAKICI AÇIKLAMA YAPTI

Duruşmada ismi geçmesi konusunda Alaattin Çakıcı eliyle konuyla ilgili tıpkı izah yapıldı. Bıçakçı, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun yeğeni olmadığını ve ölümünden 3 ay öncesine büyüklüğünde sık sık görüştüğünü ancak elan sonra iletişimi kestiğii söyledi. Bıçakçı ayrıca Beşiktaş Başkanı Ahmet Berrak Çebi’nin kendisini Şafak Mahmutyazıcoğlu ile ilgilendiren de aradığını söyledi.

“AHMET TEMIZ ÇEBİ BENİ ARADI”

Çakıcı, konuyla ilişik şu ifadeleri kullandı: “Ölümünden üç kamer öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç kamer öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve bütün mümasil dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı sayın Ahmet Temiz Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple ortada problemler var ve senin adını kullanıyor dedi. Ego birlikte namına, kulübe zarar vermiş ise ego onun değil oğlumun de arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o dahi bana abi çok yerinde aynı karar almışsın dedi. Üç kamer sonraları herkes üzere ego birlikte ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından ortalık bir çiçek gönderdim.”Share: