Benzeri yıl evvel çocuklarını maganda kurşununa kurban vermişlerdi

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde 12 Ağustos 2021 tarihinde nereden atıldığı anlaşılan olmayan maganda kurşunu 15 yaşındaki Emir Yuşa Atıcı’yı hayattan kopartırken, üzüntülü ağababa Mustafa Atıcı aradan güzeşte zamana rağmen oğlunun katili bulunmadığını belirterek devletten bir tane isteklerinin tıpkı zaman geçmiş oğlunun katilinin bulunmasını istedi.

İstanbul’üstelik dinamik Emir Yuşa Atıcı (15), dedesini vermek üzere Ortahisar ilçesi Yeşilbük mahallesindeki dedesinin evinin önünde arkadaşları ile otururken, bir anda şakkadak yere bellek arkadaşları başından zaman geldiğini fark etti. Hemencecik ailesine bilim verilmesinin peşi sıra olay namına çağrılan 112 ivedili esenlik ekipleri marifetiyle KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine kaldırılan Egemenlik, yapılan tam müdahalelere karşın kurtarılamadı. Müstacel Serviste ve Trabzon İl Uyanık Komutanlığı ekipleri aracılığıyla olay durumunda yapılan incelemelerde Ferman’in maganda kurşununun hedefi olduğu belirlendi. Nerden atıldığı anlaşılan sıfır şaşkın merminin Kaime’in salim kulağının peşinden methal yaparak omuriliğine saplandığı tayin edildi.

Bugün Atatürk Alanında benzeri matbuat açıklaması işleyen aileye, Trabzon Barosu üstelik destek vererek ailenin beraberinde yer alırken, ata Mustafa Atıcı, faillerin bulunması üzerine şu asıl büyüklüğünde seçme sonuca ulaşamadıklarını belirtti.

“Ayrımsız senedir evladımıza hasretiz”

Benzeri yıldır evlatlarının hasretiyle yaşadıklarını tabir eden ağababa Atıcı, “Soruşturma aşamasında şu andan toprağa düştü noktadayız. Her ne ayrımsız gelişme temas çoğalma kaydedilemedi. Manşet kuvvetlerinin elinden gelen bütün çabayla çalıştığını biliyorum görüyorum kendileriyle da daim birlik halindeyiz. Amma temas sonuca ulaşamadık. Devletten yegâne isteğimiz, dileğimiz oğlumuzun ölümüne sebebiyet veren bala katilinin bir zaman önceki bulunması. Size ayrımsız telefon geliyor ve telefonun ucunda eşiniz evladınızın başına hakeza bir molekül geldiğini söylüyor ne yaparsınız, hangi yaşarsınız? Tığ bunu yaşadık. Hala elan yaşıyoruz. Ayrımsız senedir evladımıza hasretiz annesi elbisesine sarılıp yatıyor” dedi.

“Lütfen şu zırh atma olayına akıbet verin”

Zırh olayına sonuç verilmesini isteyen baba Atıcı, “Lütfen şu zırh olayına son verin. Silah sıkmak havaya pisi pisine mermi boğmak okkalı gösterisi değildir kıya sebebidir. Biz evladımızı toprağa koyduk bu nedenle toprağa koyduk evladımızı hiçbir madde yokken. Tokat Erbaa’daki kızımızı birlikte bu sebeple toprağa koyduk. Katili 9 ay sonraları azade bırakıldı hoppadak 9 kamer cezaevinde yattı ve 9 kamer sonra boşaltma edildi. Düşünün, evladınınız katili önünüzden geçiyor yürüyor sokakta hangi yaparsınız? Adalet istiyoruz. Tığ devletimizden adalet istiyoruz. Evlatlarımızın katillerini bulup hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Biz eksantrik bire bir öz istemiyoruz,bizim ayrıksı tıpkısı derdimiz yok” diyerek konuştu.

Mutluluğa Kurşun Sıkma’ kampanyası hedefine ulaştı

Mutluluğa Mermi Sıkma’ kampanyası hedefine ulaştığını kaydeden cet Atıcı, “Kulübümüzün şampiyona kutlamalarında tıpkı farkındalık kurmak için ‘Mutluluğa Kurşun Sıkma’ kampanyası başlattık. Sayın Valimiz, Trabzon İl Güllabi Söz Komutanımız, Inanma Müdürümüz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe şehremaneti başkanımız, sivil toplum kuruluşları, KTÜ İletişim Fakültesi Dekanı özellikle kalkmak üzere hepsine bu kampanyamıza verdikleri destekten dünya haddinden fazla haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Haddinden Fazla balaban benzeri hedefimiz vardı ve o hedefe ulaştık. Çok şükür şampiyona kutlamalarında hiçbir görüngü yaşamadan kutlamaları acun çapında gürültülü getirerek yaptık çok şükür onu başardığımız üzere çok mutluyuz. Ancak şu anki geldiğimiz noktada bire bir yerdeyiz. Hala insanlar havaya sıkılan mermilerden belde yaralanıyor ve ölüyorlar. Güzeşte kamer içerisinde Güneydoğu’dahi iki evladımızı kaybettik. Hezel sürecinde Trabzon’dahi üç kesim yaralanma olayı meydana geldi. Biri Hıdırnebi Yaylasında karnından vurulan ayrımsız kardeşimiz var. İki zaman geçmiş Rize’de denizde yüzerken bacağından vurulan aynı bayan kardeşimiz var. Tığ bibi aynı noktadayız. Lütfen havaya zırh şet olayına son verelim. İstemeden da olsa gaddar olmayın. Lütfen buna serencam verin. Hepinizden yardım istiyorum, oğlumun katilinin bulunması üzere cümle Trabzon halkına sesleniyorum, cümle Türkiye’ye sesleniyorum. Benim oğlumun katilini bulun” şeklinde konuştu.

Buyruk’in katili bulununcaya büyüklüğünde mücadelelerini sürdüreceklerini belirten asıl Asiye Atıcı, “Duygularımı nasıl dile getireceğimi bilmiyorum amma bir senedir oğlumun akıbet geceleyin giydiği tişortuna sarılarak yatıyorum. Devletten oğlumun katilini bulmasını istiyorum. Hep Trabzon halkı lütfen arkamızda olun. Yalnız Kaime ölmedi Egemenlik ile bu arada hepimiz öldük. Bilcümle arkadaşları sevenleri hepimiz Buyuru’le beraber öldük. Bundan ahir tem amacımız ayrıksı füru apayrı insanlar ölmesin diye niteleyerek bu mücadelemizin sonu gelmeyecek. Ferman’in katili bulunana büyüklüğünde mücadelemiz sürdüreceğiz. Başkaları bundan sonra ölmesin. Ben bile dolgunca ki varsın Ermiş gür kim varsın Irade diyorum” ifadelerini kullandı. – TRABZONShare: