Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkürname

IĞDIR – Iğdır’birlikte 2019 yılında evlerinin bahçesindeki tandıra düşen ve belden aşağısı yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı, sülale ameliyatı işleyen Plastik, Rekonstrüktif ve Beğenilen Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan’ teşekkür etti.

Iğdır eşkal Karakuyu köyünde Asiye-Sadullah Çakmaz çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan Fatmanur Çakmaz (6), 7 Kasım 2019’dahi evlerinin bahçesinde mevcut tandıra düştü. Basit çocuğunun bağrışlarına koşan asıl Asiye Çakmaz, çocuğunu tandırdan çıkardı. Fatmanur’un sine, duraç, bukanak bölgelerinde 2’nci ve 3’üncü kademe yanıklar oluştu. Eş görüngü sonrası kızlarını Türkiye’nin birçok hastanesine götürerek kederli sonrası birleşen bacak parmaklarının ameliyatı üzere tılsım aradı. Parmakların kesilmesi gerektiği birlikte söylenilen Fatmanur için ağababa Sadullah Çakmaz çabalamaya devam etti. Son kendisine İhlas Fen Ajansı’na konuşan ağababa Çakmaz yeniden yardım istedi. Malumat sonrası Antalya’dahi Beklenti Çelik isimli tıpkısı esnaf uluslararası düzeyde birçok başarıya ve unsur imza atan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüştü. Özkan’dan evet düzlük Polat aileyi Antalya’ya getirtti. Burada Ömer Özkan vasıtasıyla yapılan ameliyat ile Fatmanur’un komşu olan parmakları sükse aynı cerrahi müdahale ile ayrıldı. Ameliyatın haddinden fazla kalburüstü geçtiğini Fatmanur’un vücudundan bir nice yanığın olduğunu ama yer önemlisi parmakların birbirinden ayrıldığını belirten baba Sadullah Çakmaz, “Kızım Fatmanur Çakmaz, üç yıl evvel tandıra düştü. Ondan sonradan çokça doktorlar gezdik. Erzurum olsun, İstanbul olsun Antalya olsun bayağı gezdik. Otama mucip vücuduna dip yanıklar vardı kadem kısmında amiyane zorlandı. İşte bu otama sürecinde çokça zorlandı amma Ömer Özkan Hoca’dan ekibinden Allah razı olsun teşekkürname ederim. Bu 3 kamer önceki operasyon yapıldı, bundan sonra kızım ferah ferah pabuç giyebilecek duruma geldi. 5 Ocak’ta üstelik telleri çıkardıktan sonra çıktı kızım bu sayede bunlar sebebiyle okula gidecek inşallah” dedi.

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkürname

İyileştikten sonra koşup oynayacağını tamlayan Fatmanur Çakmaz, “Benim bacağım elbette iyileşti ben okula gideceğim, zıplayacağım oynayacağım. Benim bacım iyileştiğinde babam beni okula götürecek, ego koşacağım, zıplayacağım imdi kaydıraraktan kayacağım. Ömer hoca seni çokça seviyorum teşekkürname ederim” dedi.

“Esas Çakmaz, emeği sabık herkese teşekkürname ederim”

Kızının parmaklarının kesileceğini birlikte kendilerine söylendiğini tamlayan ana Asiye Çakmaz, “Kızım yandı işte böyle oldu. Bir Nice yere götürdük amma yer iyice tedaviyi kızım Antalya’da buldu. Tığ zat gözümüzle şahit olduk Tanrı razı olsun bize Ömer Özkan hoca çok apotr oldu. Biz kızımızı bir nice yere götürdük kimi dedi inç kesilecek, bazen dedi bakacağız operasyon esnasında karar vereceğiz. Elhak Fatma’nın yanması ile çok üzücü olduk. Ayrımsız üstelik pus olunca kırıcı oldu umudumuzu yitirmedik. Rabbimize şükürler olsun yardım fail bize el gösteren herkesten sesimizi duyuran İhlas Bilgelik Ajansı’ndan ekibinden, Ömer Özkan öğretmen’dan Tanrı razı olsun. Yavrum gitti ilkinde parmakları eğikti gitti, geldi baktım iyileşmiş haddinden fazla sevindim” dedi.

Vücudunun bir nice yerinde kederli olmasın karşın Fatmanur, parmaklarının iyileşmesinden bilahare koşmayı dört gözle bekliyor.

Share: