Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Mevdu. Bu, Neredeyse Seçim Sonuçlarını Etkileyecek Yüzdelik 3’lük Tıpkısı Şevket

GENÇAĞA KARAFAZLI

Galebe Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “”Türkiye’dahi 13 milyona yakın mülteci ve kaçak var. Bu mevki bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk defa tıpkısı halk ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık mevdu, Suriyeli fazlalık özge uluslar. Bu, neredeyse intihap sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük benzeri fehamet. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye de bacaklarına 10’ar kilo çıpa angaje tıpkı yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak su üzerinde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’birlikte yaşanan bağırsak savaşın aynısını, henüz nakız edicisini yaşayacak” dedi.

Ümit Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kalabalık, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin serencam gününde, Rize’da esnafı müzakere etti, arkası sıra basın toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’dahi 13 milyona mümasil sığınmacı ve gizlice var. Bu talih bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ SAHTE BİR ŞEKİLDE İKİYE MUKASSEM”

“Önümüzdeki aylarda, ilkgüz ayında yapacağımız büyük kongremizi, benim de zarfında olacağım genel dalan ziyaretlerini, Rize dahil hep bölgede ve Türkiye’nin köylü küsurat bölümlerinde seçimlere büyüklüğünde sürecek olan kilolu tıpkısı faaliyet temposunu, tempomuzu dahi seçme güzeşte aktarılma henüz dahi arttırarak sürdüreceğiz. Tığ, sahte bire bir şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Utku Partisi kendisine üçüncü yolu; Cumhuriyet’in bünye esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini düzen ediyoruz. Partiler arasındaki yararsız ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi bekleyen tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Zafer Partisi’nin yapacaklarını bütün ambargolara rağmen aziz Türk milletiyle değme fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya dahi devam edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Tıpkısı gazetecinin sorusu üstüne Özdağ, “Bizimle bu kabil psikolojik savaş oyunlarına girmeye çalışanların yanı sıra yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet gür biliyoruz. Tığ ise devlet terbiyemizi ve çap misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış tıpkı kadroyuz ve siyaseti da hakeza yapmayı tercih ederiz. Vakit Kaybetmeden Kalaba’üstelik valilikten kaynaklanan bir engellemeyle karşılaştık. Onun dışında benzeri engellemeyle değil, bire bir takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, kişi halkının kültürel değerlerini havi, istinkâf etmek gösteren, fakat siyasette istismar etmeyen tıpkı cereyan kendisine birlik vatandaşlarımızın inançlarına cebin alışılmadık bir gocunmak gösterilmesini devletin zorunlu görevi yerine görüyoruz ve ondan kıran de on paralık kimsenin bulut içerisinde olmaması gerekir. On Paralık kimsenin yaşam tarzına ne azamet ne tıpkısı tümen hangi da mikro dışından gelen sığınmacıların engelleme etmesine izin vermeyiz” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine izansız gönderilmesi amacıyla elbet bir defa izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’bile 13 milyona andıran mülteci ve gizliden gizliye var. Bu talih istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez bire bir el ülkesinin bürüme edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık mevdu, Suriyeli artı diğer milletler. Bu, az daha seçme sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük tıpkısı azamet. Bacaklarınıza 10’ar kilogram demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilo demir angaje bire bir yüzücüye benziyor, daim aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üstünde tutuyor. Şayet bu böyle devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’birlikte yaşanan iç savaşın aynısını, daha tahrip edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin benzeri ciddi göç mühendisliği olduğunu ve amacın Şişman Kürdistan için Türkiye çöz savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz ebat, ayrımsız insan hakları meselesi olmanın ötesinde ayrımsız İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 yıl ilk emperyalizmin kiralık ordusuyla nehiy etmeye çalıştılar, demin ise sınırdan tabanvay sabık milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme böyle olunca Galibiyet Partisi namına bizim politikamız, benzeri milli nefsi müdafaadır. Tığ, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin yanında, ama emperyalizmin ve emperyalizmin önemli barhana mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi ayrımsız iç savaşa sürükleyecek olan projenin birlikte karşısındayız. Burada bulunan insanların 4-5 milyonunun hukuki bir statüsü var, gerisi gizliden gizliye. Gelişigüzel büyüklük kaçaklara hangi yaparsa biz bile onu yapacağız, arsıulusal hukuka bakarak deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’üstelik arızi mülteci statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince para ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz antlaşma parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu elhak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara merhametsizlik olarak nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını heybet veriyor mu size? Vermiyor. Saf gazda da vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu da vermeyeceğiz. Sosyal yardımları durduracağız ve bunları yaparken dahi Beşar Esad rejimi ile önceden görüşüp ferasetsiz dönmelerini, hoşgörüsüz döndükten bilahare beş sene Mürekkep Uluslar nezdinde aynı insan hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve ayrımsız dahi tıpkı şeyin pazarlığını yapacağız; elan evvel askerliğini yapmış olan Suriyelilerin benzeri henüz askere alınmaması. Zira Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden tıpkı tanesi bile erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada eşkâl askerlik yapmayacak; bu, kabul edilebilir aynı format değil.

“GERİ ÇAĞ PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu köylü periyot projemizi, Küçük Asya Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çokça hoşlanmadığını biliyoruz. Ama çocuklarımızın bir iç savaş yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın müdafaa edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda erinç zarfında dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması için bunu ayırmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara alın tıpkısı önyargımız bulunmayan. Tığ, 13 milyon mülteci ve uğrun gitsin, 33 milyon seyyah gelsin istiyoruz. Demincek bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’dahi haddinden fazla aşkın Zenci gezici var?’ Olsun, Zenci turiste hiç itirazımız namevcut. Geliyor, para harcıyor ve gidiyor. Amma yurttaşlık vermeyiz emlak aldıklarında, bunu bozma edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Toprak sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, vatandaşlık alamaz. Oturma izni alır Türkiye’üstelik. Batılıların yaptığı şeyi yaparız biz bile. Ezcümle Zafer Partisi, zaman Türk milletinin Küçük Asya’dahi ferman hakkını savunan tek politik partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’da Yahudiler heybet kurdukları zaman, Filistin topraklarının ancak yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna rağmen izzet kurdular. Onun için deminden siz buraya Türklerden üç intaç henüz aceleci kalan milyonlarca âdem alırsanız aynı ahit haddinden fazla ciddi bedelleri çocuklarımız öder. Tığ, diyanet ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akıllıca olduğunu düşünüyoruz. Fakat azıcık yapılan ve aslında Atatürk çizgisini külah etmeyen laikçi uygulamaları dahi akla yatkın bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan bile o icraat oldu. O uygulamaların fikir babalarının ayrımsız zamanda Balaban Ortadoğu Projesi’nin fikir babaları olması üstelik rast değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilgili da “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere panel doğruluk vereceğiz, siyasal doğruluk olacak’ diyen ayrımsız zihniyetle bire bir masada olmayız. Biz, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.

Share: