Batman haberi! Batman 5. Tezkere Fuarı 14 Ekim’de kapılarını kitapseverlere anahtar

Batman’dahi 5’incisi düzenlenen pusula fuarı, 14 Ekim’de açılacak.

Valilik ve şehremaneti eliyle il uğrunda düzenlenecek, 10 bölüm sürecek fuar yazın ve kanı dünyasından çok sayıda kişiyi kentte buluşturacak.

Vali ve Belediye Komutan Vekili Ekrem Canalp, yayınevleri ile edebiyat ve bellek dünyasından çok sayıda tanınmış yazarın fuara katılacağını söyledi.

İnsanlık tarihinin bildirme zer hazinesinin hikmet olduğunu rapor fail Canalp, “İnsan için gelişigüzel bap zer tıpkı hazinedir. Benzeri hesap yaptık. Yayınevlerinin fuarda sergileyeceği binlerce ayrımlı kitabın mevzu sayısı toplamda 5 milyonu aşıyor. Fuardaki hazinenin büyüklüğünü göstermek amacıyla mottomuzu ‘Batman’de açılan 5 milyon bahis’ yerine belirledik. Kadın ve tıpkı laf dahi siz açın.” dedi.

Canalp, Batman’ın tendürüst bir nüfusa cemaat olduğunu dile getirerek, gençlerin kitapla buluşmasını daha faziletkâr seviyelere taşımayı önemsediklerini belirtti.

Kitap fuarının buna katkı sağladığına belen eden Canalp, “Öğrencilerimizi mektupla fuara davet ettik ve fuara gelebilmeleri için otobüslerimizle ücretsiz servis hizmeti sağlıyoruz. Yazarları ve yayınevlerini Batman’a getirmekle kalmıyor, Batman’ı de mektup fuarına getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Canalp, ücretsiz kitap alabilmeleri üzere öğrencilere dağıtılan bağış üzüntü uygulamasının bu yıl da bitmeme edeceğini anlatarak, geçen yıl 800 bin lira bağış sıkıntı dağıtıldığını, bu yıl 1 milyon 200 bin lira değerinde 30 ve 40 bin liralık bağış sıkıntı dağıtılacağını belirtti.

Öğrencilerin bu çeklerle fuarda beğendiği kitabı alabileceğini dile getiren Canalp, “Evlatlarımızın geleceği ve çağdaş imkanlardan faydalanabilmeleri için elimizden gelenin genişlik iyisini yapmaya çalışıyoruz. Onların üzerine düşen yegâne madde, derk etmek.” diye konuştu.

Share: