Başsavcı gelmek talip şehit kızını bahtiyar eden telefon görüşmesi

Martir Açıkgöz Bilirkişi Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini mülakat fail Vali Erdinç Yılmayan, şehidin kızının Başsavcı tutmak istediğini öğrenmesi üstüne adi Eyşan’ı Cumhuriyet Altını Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ile telefonda görüştürdü. Telefonda Başsavcı Arısoy ile görüşen Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz ile gelişigüzel Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında yarıcı yıldırı örgütü mensuplarınca ilkin döşenen mayına basarak şehit olan Uyanık Ehlihibre Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini musahabe etti. Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’un birlikte vadi aldığı ziyarette martir Abdullah Açıcı amacıyla Kur’an-ı Koçak okunarak, yakarış edildi.

Ziyarette şehidin eşi Songül Açıcı ile çocukları Oğulcan, Vedat ve Eyşan Açıcı’yla kardeşçe ederken şehidin epey kızı Eyşan’ın Başsavcı olmak istediğini öğrenen Vali Erdinç Yılmaz, bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’u telefonla aradı. Telefonda Başsavcı Arısoy ile mülaki Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansırken tebessümler içerisinde Arısoy’u almak istediğini söyledi. Bunun üstüne tezyifkâr Eyşan’ı yatırmak istediğini belirten Arısoy, şehidin kızına başarılar dileyerek kutlama etti.

Ziyaretinin peşi sıra izah eden Ilbay Erdinç Yılmayan, “Vatanımız için canlarını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu tek antlaşma ödeyemeyiz. Mekanları behişt olsun, Cenab-ı Allah şehitlerimize bol gür rahmet eylesin. Bu çevirgeç ile kül şehitlerimize ve ölüm etmiş gazilerimize Allah’tan yağmur diliyor; gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şehit Güllabi Ehlivukuf Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesine Kur’an-ı Bonkör ve Türk bayrağı takdim edilmesiyle görüşme sona erdi. – OSMANİYEShare: