Başkanlar Doğan ve Ceritoğlu Sengel, Eskişehir Müzelerini Gezdi

“Kentlere Dokunan Kadınlar” söyleşisi amacıyla Eskişehir’e gelen Denizli Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan ve İzmir Selçuk Belediye Reisi Çımbar Ceritoğlu Sengel, İmren Erşen Oya Müzesi ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün balmumu heykeli ile foto çektiren Doğan ve Ceritoğlu Sengel, hakeza bire bir müzeyi Eskişehir’e ve ülkeye kazandırdığı üzere Komutan Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Denizli Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan ve İzmir Selçuk Şehremini Cımbar Ceritoğlu Sengel, “Kentlere Raci Kadınlar” söyleşisine katılmak için Eskişehir’e gitti. Yaptıkları çalışmalar ile özen calip Doğan ve Ceritoğlu Sengel, konuşma sonrası Eskişehir gezisine artık. Başkanlara Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce eşlik etti. Doğan ve Ceritoğlu Sengel, Tarihi Odunpazarı bölgesini ve İmren Erşen Oya Müzesi’ni mülakat etti.

“ÇOK GÜZEL BİR MÜZE VE CÜMLE KATIYEN GELİP GÖRMELİ”

Eskişehir Büyükşehir Şehremini Prof. Dr. Yılmayan Büyükerşen’in mail arkadaşı, gecekondu ve çiçekli kadın resimleri ile maruf adlı ressam İmren Erşen’in 60 yıl süresince Anadolu’yu köy köy gezerek oluşturduğu ve bağışladığı 8 bin parçalık müzeyi gezen başkanlar, eserleri haddinden fazla beğendiklerini ifade etti. Iri bir firez arşivini barındıran müzenin gelecek torunlar için haddinden fazla bulunmaz bire bir bırakıt olduğunu tamlayan Doğan ve Ceritoğlu Sengel, “Yılmayan Büyükerşen Hocamızı ve İmren Erşen Hoca’yı kutlarız. Haddinden Fazla evire çevire bir müze ve bütün katiyen gelip görmeli” dedi.  Doğan ve Ceritoğlu Sengel, henüz bilahare Yılmayan Büyükerşen Şem Heykeller Müzesi’ni gezdi. Burada Iri Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün şem heykeli ile foto çektiren başkanlar, hakeza benzeri müzeyi Eskişehir’e ve ülkeye kazandırdığı üzere Başkan Büyükerşen’e teşekkürname ettiler.

Share: