Balıkesir’de kazada hayatını kaybeden iş insanı ve eşi Eskişehir’de toprağa verildi

Balıkesir’birlikte dinlence yolunda geçirdikleri kazada hayatını kaybeden aksiyon insanı ve eşi memleketleri Eskişehir’birlikte sonuç yolculuklarına uğurlandı.

İstanbul- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir bölümü Ortaca Mahallesi mevkisinde güzeşte kontrolden çıkarak refüje çoğaltan araçta hayatını kaybeden Eskişehirli gelişim insanı Mustafa Çekiç (39) ile eşi Tutku Çekiç’in (39) cenazeleri Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi morgundaki işlemlerinin ardından Eskişehir Mahmut Sami Ramazanoğlu Camisi’ne getirildi.

Çekiç çiftinin cenazesi burada kılınan namazın peşi sıra Muasır Mezarlık’ta toprağa verildi.

Cenaze törenine, Çekiç çiftinin akraba ve yakınlarının birlikte Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, YANLIŞSIZ Tümen Eskişehir Mebus Harun Karacan, CHP Eskişehir Mebus Çiğ Işıklı Süllü, DÜRÜST Öğür İl Başkanı Zihni Deli Dolu ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Öte yandan, Eskişehir Tecim Odası Sedir Başkanı Halil İbrahim Ara’nın ebedî uyku fail eşi Fatma Ara’nın cenazesi de benzeri camide kılınan namazın peşi sıra Çağcıl Mezarlık’a defnedildi.

Mustafa Çekiç (39) yönetimindeki 26 SL 333 plakalı araba, geri İstanbul-İzmir Otoyolu’nun Balıkesir bölümü Ortaca Mahallesi mevkisinde kontrolden çıkarak refüje çarpmış, kazada, sürücü ile eşi Özlem Çekiç (39) olay yerinde yaşamını yitirmişti. Araçta kâin çocukları Mina (8) ile Hasan Ede Çekiç (3) ise yaralanmıştı.Share: