Balık burulmak üzere gittiği barajda boğulan uzman çavuş toprağa verildi

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde balık tutmak üzere gittiği baraj gölüne düşüp boğulan Uzman Çavuş Nedim Ziyanoğlu planlı toprağa verildi.

Edinilen bilgiye bakarak, 24 yaşındaki uzman çavuş Nedim Ziyanoğlu memleketi Sumbas ilçesine izne geldi. İlçede bulunan Mehmetli Barajına babası ve bazı akrabalarıyla gelişigüzel balık tutmaya giden Ziyanoğlu, iddiaya göre üçkâğıt misinasına ayağı dolanarak suya düştü. İhbar üstüne olay hesabına itfaiye aracı, bitirmiş ve afiyet ekipleri gönderme edildi. Köylüler ve balıkçılar aracılığıyla aynı müddet sonra sudan çıkartılan Nedim Ziyanoğlu görüngü durumunda amade olan cankurtaran ile Kadirli ilçesindeki özel ayrımsız hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan mecmu müdahalelere karşın Nedim Ziyanoğlu kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Genç Uzman Çavuşun ahiret yolculuğu haberi yakınlarını ve yaşadığı ilçeyi yasa boğdu. Morgdan alınan Nedim Ziyanoğlu’nun cenazesi Kadirli ilçesi Cemalpaşa mahallesinde kâin cet evine getirildikten sonraları Sumbas ilçesine kapalı Alibeyli köyü Kalfa mezarlığında düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

Uzatmalı Çavuş Nedim Ziyanoğlu’nun namazını Sumbas İlçe Müftüsü İbrahim Akyüz kıldırırken cenaze törenine Osmaniye Milletvekilleri Alperen Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, kaymakamlık başkanları ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. – OSMANİYEShare: