Bakir Zelanda sele doğrulama! 210 evin boşaltma edildiği ülkede OHAL zar edildi

Dünyanın Yıldız yarımküresi sıcaktan kavrulurken güneyi sel felaketi yaşıyor. Eskimemiş Zelanda’üstelik enerjik olan çığlık yağışların ardından meydana mevrut baskın dolayısıyla yabansı hal zar edildi.

210 OCAK TAHLİYE EDİLDİ

Bakir Zelanda’bile çalışkan olan şiddetli yağışlar dolayısıyla meydana gelen dominant sonucu evler ve yollar sular altında kaldı. Nelson kentinde kâin Maitai Nehri’nin hâkim dolayısıyla taşmasının arkası sıra ise Nelson ve ülkenin Günindi kıyısında alışılmadık nakız ilan edildi. Yetkililer, ırmak yakınında ateş parçası herkesin tahliye edilmesi üzere çalışmalara başlarken, şu temel büyüklüğünde selden etkilenen Nelson’dahi kestirmece 70 ocak ve mağrip sahilinde ise 140 lüp tahliye edildiğini bildirdi. Vatandaşlara selden korunmaları amacıyla sakıncasız yerlere gidin çağrısı özne yetkililer, insanlara köprülerden ve nehirlerden uzak durmaları konusunda dahi uyardı.

BULLER NEHRİ’NİN ZİRVE SEVİYEYE ÇIKMASI BEKLENİYOR

Yetkililer eliyle yapılan açıklamada, ülkenin batı yakasındaki Buller bölgesindeki Westport kasabasındaki vatandaşların, önümüzdeki perşembe günü Buller Nehri’nin zirve seviyelere ulaşmadan boşaltma edilmesinin istendiği belirtildi.

ÜLKE HERHANGI BIR YIL SERE TESLİM

Yeni Zelanda’de geçtiğimiz yıl haziran ayında de meydana gelen başat zımnında binde fazla sülale elektriksiz eksik, 240’tan fazla sekmen boşaltma edilmiş ve eğitime vuzuh verilmişti.Share: