Azerbaycanlı şehidin ailesi Rektör Yıldız’ı ülfet etti

Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Nasip, Azerbaycanlı Şehit Binbaşı İlkin Ahadzade’nin ailesini makamında ağırladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, SCÜ’nün karı sahipliğinde, Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği (TÜİB) ile Azerbaycan Kerem Içtimai Düzenlilik Fonu birlikteliğinde başlatılan, toplamda 44 ailenin yer aldığı “Kardeş Sülale Projesi” kapsamında Ahadzade’nin ailesi Sivas’a geldi.

Azerbaycanlı şehit ailesi ile Sivas’taki “Ahi Ailesi” Martir Esmer Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün asıl ve babası, Rektör Yıldız’a ziyarette bulundu.

Şans, ziyarette, şunları kaydetti.

“Bundan iki yıl geçmiş Karabağ Takımı Sivas’a geldiğinde TÜİB Başkanımızla birlikteydik. Orada neler yapacağımıza dair konuşurken ara sıra efkâr geliştirdik. O sırada Karabağ Savaşı devam ediyordu. Bizler Karabağ Savaşı’nda şehit ve gazi olanların çocuklarını Türkiye’de okuturuz dedik. Kısa sürede yaptığımız bire bir protokolle iki yıldır öğrencilerimiz üniversitemizde okuyorlar. Yeniden bu yıl Azerbaycan’a gittiğimizde martir ailemizi görüşme ettik. Ziyaretimizde, ailemizi Türkiye’ye davet edelim, Sivas’ı gezdirelim ve Türkiye’den tıpkısı aileyle onları kardeş yapalım demiştik. Bu sebeple ailemiz geldi ve bizi çok mutlu ettiler. Sivas’tan üstelik ayrımsız martir ailemiz burada. Toplamda 44 ailemizi Sivas’ımızda ağırlıyoruz. Karabağ Savaşı sonrası üstelik yakınlığımız bitmeme edecek.”

Martir Ahadzade’nin ailesi, ilkin Rektör Felek tevessül etmek amacıyla Sivas’a gelip ağırlanmalarında emeği sabık herkese teşekkür etti.

Martir Pürlü’nün esas ve babası da Rektör Yıldız’a teşekkürname ederek, Azerbaycanlı martir ailesiyle tanışmış olmaktan duydukları mutluluğu aktardı.

Rektör Talih, ailelere armağan takdiminde bulundu.

Share: