Ayn kaşıntısı şikayeti ile hastaneye giden yaşlı karı amansız hastalık olduğunu öğrendi!

Göz kaşıntısı, gözde katmerli sulanma, bazı bazı çift müşahede üzere problemler aktif Fadimana Başbuğ değme ağrı sızı hissetmediği amacıyla doktora gitmeyi boşlama etti. Devir geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve koşa rüyet, televizyona bakınca net görememe kadar şikayetleri artınca doktora başvurdu ve kanser olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve amansız hastalık hücrelerinin vücudun diğer bölgelerine metastaz yapmasına ramak kaldığında doktora giden 3 çocuk annesi Fadimana Komutan, vücudunun temas yerinde ağrı sızı olmadığı amacıyla doktora gitme gereği duymadığını tabir etti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde kudretli tıpkısı faaliyetler ile sağlığına munsap Başbuğ, vatandaşlara bu asıl şikayetleri olduğunda, geç kalmadan tıpkısı esenlik kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE BILE VARMIŞ”

Başkan, İhlas Bilim Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde akıntı, kızarma ve koşa müşahede başlamıştı. Ereğli’birlikte özel ayrımsız doktora gittim. Hususi doktor bana baktı. Kanser olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun zarfında de varmış. KBB burnuma üstelik baktı. Deminden beni operasyon edecekler. Evvel burnumdan, sonra birlikte gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Cenabıhak müsaade verirse ferda işler olacağım” ifadelerini kullandı.

“AMANSIZ HASTALIK TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Terbiye ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Okumuş Yılmaz ise amansız hastalık hastalığının çok sinsi olduğunu ve çokça kilolu ilerlediğini söyledi. Operasyon öncesinde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Entelektüel Acar, “43 yaşında Konya Ereğli’den mevrut hastamız Fadimana karı sol çarık kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının kanser gelmesi üzerine görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman birlikte ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Faaliyetler esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta karar vereceğiz” diye konuştu.

Hasta Fadimana Başbuğ faaliyetler oldu. Zaruri tedavi süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: