Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

SELIM Parti Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, SELIM Öğür iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Saylav Aydemir, TBMM’de düzenlediği matbuat toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un icap tarihi, lüzum konumu bakımından özel benzeri mülk olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına esin veren tüm destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Milletvekili Aydemir, ‘Şehri Eli Nimetli Erzurum için durmak namevcut, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Iblağ, Keyif, Sulama ve Erke, Tarım, Turizm, Yetişek, Sanayi ve Ticaret, İletişim, Hars ve Laf, Şehircilik, Belediyecilik özellikle tutmak üzere devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, tekmil yapıt ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Mebus Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine çevirgeç olan yeryüzü zirvedeki kişioğlu Sayın Cumhurbaşkanı’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Allah’ın izniyle

Mebus Aydemir, ‘SELIM Tümen namına hangi yapmışsak bugüne büyüklüğünde, bütün ulus amacıyla yapmışız. Bilcümle sunturlu şeyler yapmışız. Gençlerimiz için yapmışız, geleceğimiz için yapmışız, dahasını yapacağız. Yöntem kurumu ne var? Toplumu henüz gönençli hale getirmek amacıyla, refahını çoğaltmak üzere var. Ülkeyi elan ümranlı arkaç ifade etmek üzere var. Tığ DOĞRU Sav kaydında, 20 yıldır bu hal üzere çalışıyoruz. daha çok birlikte inşallah milletimiz cevaz verecek, icazet verecek, 2023’ten sonraları bile gene gençlerimiz amacıyla, yeniden millet üzere hizmete berdevam olacağız. Allah’ın izniyle. ‘diye niteleyerek konuştu.

Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Matbuat toplantısında Erzurum’bile hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Saylav Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali sıfır bire bir hastane yapmışız, Erzurum Şehir Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı benzeri sayrılarevi ve hep ilçelerimizde kent hastaneleri kıvamında hastaneler inşa etmişiz. Bunların hepsinde YANLIŞSIZ Kadroların, Cumhur ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Iblağ

Basın toplantısında ulaştırma alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme taşıyan Milletvekili Aydemir, ‘Bakın hiç akla hayale gelmeyecek iblağ yatırımları yapmışız. Erzurum’birlikte Havalimanı’nda kış aylarında tayyare inip kalkması haddinden fazla sıkıntı olurdu. Nedeni hava şartlarıydı. Aynı yatırım yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu ama o 100 milyonu zaman dolarla falanca madde yaptığınızda haddinden fazla ağır tıpkısı rakama vasıl aynı yatırım oldu. Şimdi gelişigüzel nev çekicilik şartında uçakların inip kalkabileceği bire bir hava meydanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’bile şu anda 8 çıngı tünel çalışması gerçekleşiyor kim bire bir kısmı bitti. Ovit’e benzeri tünel yaptık. 14 kilometre koşa tüplü ayrımsız tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine akıllıca bir özdek yapmışız tığ. Henüz evvel bizden önceki yani DOĞRU Tümen hükümetlerinden ilk bu tüneli tek akla getiremezlerdi. Şita olduğunda o nöbet kapanırdı. İspir’le Rize arasında. O yolda ne sıkıntıların yaşandığını biliyoruz geçmişte. Gazetecilik yaptığım amacıyla ne haberler yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Deminden Fay Tüneli vermek için, Dallıkavak vermek üzere. Pirinkayalar diye ayrımsız tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e makul giden nöbet üstünde. Henüz önce orada haddinden fazla kudret tıpkı hal vardı. Neydi O nakız? Yola dağdan düşen taşlardan yağlık araçlar ezildiği amacıyla haddinden fazla sayıda eş yaşamını yitirdi. Duygusal kaybı oldu, Deminden biz Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çokça balaban tıpkı bakım oldu, Yöredeki insanlarımızdan yakarış yakarış bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Mukassem Yollar

Mebus Aydemir, ‘Ne yapmışız? Mukassem yollar yapmışız ki, bu mukassem yollar otoban kıvamında yollar. Az Daha 1000 kilometreye varan bölünmüş posta yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile mahdut. ve insanlarımız bundan âlem bize çevrik şükranlarını anlatım ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’da ne yapmışız? Tığ bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Birleştirme sanayide onlarca özel yatırım yapılmış, fabrikalar küşade. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Demin çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’üstelik. Çokça sayıda gelişim, EKMEK imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Sadelik ve Cenabıhak Rızası

Mebus Aydemir, ulaşım, turizm, istihsal ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek paralar harcanıyor ve oralarda değiş, dönüşüm yaşanıyor ve şehirlerimiz mehabetli bir arkaç dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş tıpkı el haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Biz bu hizmetleri kavim hesabına yapıyoruz ve ‘haddinden fazla anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk kez anlatıyoruz. Tığ mütevazı ayrımsız kadroyuz. Kavim yerine yapıyoruz, ‘budun bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

SELIM davada önceliğin gösterişsizlik ve Tanrı rızası olduğunu vurgulayan Mebus Aydemir, ‘Biz yapıyoruz hizmetlerimizi ama anlatırken, ‘bunu ulus hesabına yapıyoruz. Çokça birlikte aşkın abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani temel vechesiyle de çoğu antlaşma anlatmıyoruz. Bakın ego burada yıllardır matbuat toplantısı yapıyorum, ilk defa bugün anlatıyorum. Buraya gelen bilcümle kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu rütbe tafsilata girerek anlatıyoruz. Biz mütevazi ayrımsız kadroyuz, diyoruz ki budun hesabına yapıyoruz, millet faydalansın diye yapıyoruz. Biz yapalım Tanrı bilir zaten yapılanları ve onun karşılığını dahi Cenab ı Hakkın inayetiyle yakarış yakarış alıyoruz. ‘ diyerek konuştu.

Barajlar ve Göletler

Saylav Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce gölet yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Erke santralleri yapmışız çok sayıda. Bunların hepsini DOĞRU Kol adına alay malay yapıyoruz. Eşi emsali olmayan ayrımsız Efsanevi Borsası yapmışız. Avrupa’üstelik de tıpkısı bulunmayan. Bugün tıpkısı milyara varan tıpkısı rakamı anlatım ediyor bu envestisman. Asıl bu. Büyükşehir belediyemiz eliyle yaptık. Benzeri gayretimiz var ılımlı yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen toplumsal yatırımlara dahi değinen Mebus Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Zaman 500 milyona yapılabilecek bir yatırım. Benzeri dinlenmelik alanı var. Erzurum dışında Türkiye’birlikte tek fuar merkezinde yok bu kayran. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Aynı miting alanı yapmışız. Devasa tıpkısı miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Eş aynı miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk okazyon veriyor. Biz da milletimizi düşündüğümüz üzere milletimiz sevdiğimiz madde yapıyoruz. ‘

Cumhur Reisi Erdoğan’ın Çizdiği Zekâ

Reisicumhur Erdoğan’ın çizdiği mantalite ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un küresel çapta şita turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhur Reisi Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme çevrik. Şimdi kışın Rusya’dan dünyanın farklı yerlerinden çokça sayıda seyyar Palandöken’e, Kandilli’ye akış ediyor. Oradaki otellerde meydan namevcut. Erzurum’daki otellerde vadi kalmıyor. Böylesine hususi çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’üstelik hayata geçirilen spor yatırımlarına bile değinen Milletvekili Aydemir ‘Efdal irtifa merkezi’ yatırımını örnek gösterdi. Mebus Aydemir, ‘ Erzurum’a Efdal irtifa merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’üstelik otellerde düzlük bulunmuyor. Çünkü kulüpler ayak topu başta olarak spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar yer bulabilmek üzere. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Kültür Yatırımları

Sunumunda ekin yatırımlarını da dile getiren Mebus Aydemir şunları kaydetti: ’21 lime ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 hikmet evi, dile görgüsüz. Alelhusus çoluk çocuk gelsin görsünler. O vukuf evleri ne kıvamda ne kalitede hangi nitelikte. Özden söylüyorum ki yüreğinizde bire bir balaban ferahlama olacak. Ciddi paralar harcıyoruz. Idrak açtık Erzurum’bile bu alanda. Katlanılamaz aynı ihata açtık. ‘ diyerek konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden benzer alın’

Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Şehremini’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a tabii kim gelsin, esas konusunda amma geldiğinde belediyemizin hizmetlerine tıpkısı baksın, hizmet pekâlâ yapılıyor öğrensin. Aynı şeyi Ankara amacıyla birlikte söylüyorum. Alelhusus alelhusus İzmir Büyükşehir Şehremini, insanlara orada azap çektiren tıpkısı adam, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Sunma siktirici ilçemizde de oralardan daha iyi hizmet sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarına seslenen Milletvekili Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanına buradan tavsiyem var Tanrı aşkına kayak üzere elbette ki gelsin Erzurum’a, kafa üzerine eyvallah amma geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine de aynı baksın. Hizmet şüphesiz yapılır öğrensin. Ayrımsız şeyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı amacıyla da söylüyorum, özellikle İzmir Büyükşehir uray başkanına. İzmir’dahi insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Genişlik pespaye ilçemizde üstelik oralardan daha aşkın bakım sunuyor belediyelerimiz. Temsil Üç Kümbetler diyerek bizim bire bir tarihi alanımız var, orada bire bir Budun Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde gönülden söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara katiyen siz da teşekkürname edersiniz. O görsel fon ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi balaban.’ dedi.

Doğalgaz

Milletvekili Aydemir, ‘Başka ne yapmışız? Bu dönemde bilcümle ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’da 20 kaza var, üçü eşkâl kaymakamlık kalkmak amacıyla 20 şerha ilçemiz var. Kâffesi için projeler mamul ve andıran zamanda inşallah tamamında bütün hanelerde doğalgaz kullanılır ağıl ati. ‘ diye konuştu.

Kentçilik Yatırımları

Basın toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta bulunan Saylav Aydemir, ‘Daha evvel senelerce çalışıp fakat tek açılabilen caddeler olurdu. Şimdi tığ bu dönemde alelhusus şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 pare devasa cadde açmışız Erzurum’bile. Bir Vakitler öyle tarifi yapılırdı evet Avrupai yollar filan, onlardan daha iyisini yapmışız. Yakın zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çokça daha güzelce yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Eskimemiş Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını da bir zaman inatçı etkilediğini tamlayan Mebus Aydemir, olumsuzluğu eksiltmek hesabına 3 milyon avroluk bire bir proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk benzeri proje Şimdi araçlarla spontane yerine asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı niye yapıyoruz? İnsana hizmet üzere yapıyoruz. Bakım henüz er gelsin diye niteleyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’dahi 13 Alanda aynı anda kentsel transformasyon başlatıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’bile, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, çok büyük benzeri kentsel transformasyon gerçekleşiyor. Erzurum doğrusu baktığınızda çehresi değişmiş benzeri ülke haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, AK kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam eden Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Yönelik Yatırımlar

Erzurum’de gerçekleştirilen sanayi yatırımlarına üstelik değinen Milletvekili Aydemir 2’inci Birleştirme Sanayi Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Tevhit Sanayi Bölgesinde ikinci tıpkısı Tevhit Uran Bölgesi yaptık. Ama bir şanssızlığımız oldu. Sonraları baktık ki dayanaklık etmek kayıyor orada haddinden fazla sayıda üretimlik yapmamıza rağmen binlerce herif istihdama başlamasına rağmen mesnet kaymasından kontekst iş artık. Amma hızlı hızlı çabucak hal ürettik. Şimdi Erzurum’un acilen girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çok devasa tıpkısı kayran aldık. Mümasil zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar inşa ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası ilavesi, dahası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Devam’ Kararlılığı

Milletvekili Aydemir, ‘Tığ hizmet erbabı aynı kadroyuz. Tamam, dünyada sıkıntılı bir hal var. Iktisadi açıdan benzeri inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada defalarca söyledim. Bizimle ilgisi bulunmayan. Pandemi şartlarından geldi, bize de bulaşma etti ama şükür biz başkalarından elan iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’üstelik görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’da yaşayan insanlarımız gönderiyorlar. Izlem ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’da aç bilaç çokları ve tren istasyonlarında yatan sahipsiz insanlar var. KÖLE böyle anca, İngiltere anca. İtalya öyle. Dolayısıyla biz bu şartlarda dahi çok özel hizmetler yaptık, özel hizmetler yapmaya devam edeceğiz inşallah cenabı doğruluk yolumuzu yıldızlı etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Basın toplantısında tıpkısı gazetecinin, ‘Benzeri Erzurum sevdalısı Milletvekili olarak bu devasa yatırımları ehliyetli görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Bitmeme fail projelerden da bahseder misiniz?’ sualine cevap veren Saylav Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira bismillah dedik. O düzlük kestirmece Erzurum’un gün doğusu kısmı yani Ağrı’ya makul, Kars’a akıllıca olan kısmında ekincilik ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla alay malay çok özel tıpkı noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki tıpkısı projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki kabil DAP kaydında besiciliğin çokça açıklık aldığı, tarımın çok duruluk aldığı ayrımsız toprak haline ati. Şu anda lüzum yapım ve gerekse proje aşamasında olan eksantrik barajlarımız dahi var. Onların da bitmesiyle bu arada Erzurum elan da kalkınmış, kaslı hususi bire bir el olacak. ‘ diyerek konuştu. Mebus Aydemir Erzurum’birlikte kaydedilen diğer yatırımları dahi bire bir ayrıksı matbuat toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Hususi Aynı İl

Erzurum’un lüzumlu tarihi, icap konumu bakımından özel tıpkısı diyar olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına esin veren tüm destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Milletvekili Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Biz bir 1048 birlikte yani Malazgirt’ten 23 sene önce Erzurum’bile Bizans’a önce mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile bu arada onun ordusuyla bu arada Bizans’ı zir etmişiz Pasinler’de. Zımnında 1071 den önce Anadolu’daydık. Acun durdukça Allah’ın izniyle bu bereketli Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Milletvekili Aydemir, basın toplantısının son bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah için devlet ebed müddet kararlılığını zaferlerle süsleme fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği amacıyla fert adama şerefine erişmiş ayrımsız büyük milletin mensubu adına, Mevlid Kandili’ni tebrik ile Hayırlara açkı olmasını niyaz ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını özne Türk Milletinin mukaddesata bağlılaşım ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Peygamber Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Saylav Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde daim kılsın. Kebir Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine düzlük verdi. – ERZURUM

Share: