Aydem Enerji’den Yatağan’a Küçük Asya Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan ilçesine 16 derslikli Küçük Asya Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon affetmek için protokol imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aydem Erke Muğla Valiliği ile imzaladığı tören düzeni kapsamında inşaatına başlayacağı 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 mektepli kapasiteli pansiyonu bildirme geç iki sene içerisinde Milli Terbiye Bakanlığına mevhibe edecek.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Aydem Enerji Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı, şunları kaydetti:

“Ati nesillerin elan mebzul şartlarda yetişek almasını önemsiyor, doğurucu, haddinden fazla yönlü düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine kanıt edinen, çepel bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’birlikte, 2011’bile eğitim ve öğretime kazandırdığımız, 640 öğrenci kapasiteli, 23 derslikli Aydem Vukuf Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi ayrımsız kadem elan istikbal taşıyacak gençlerin yetişmesine yardım sağlamaktan gelgel duyuyoruz. Evlatlarımızın olgun, marifet alanındaki başarılarıyla iftihar ediyoruz. Demincek da Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Rum Lisesi amacıyla iri bire bir mutluluk ve galeyan içindeyiz. İnanıyorum kim bu yapı altında sunma güncel bilgiye vasıl, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayan, okullarının onlara sunduğu imkanlardan sunma artağan şekilde yararlanan liyakatli çoluk çocuk hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek.”Share: