“Avukatım” dedi kimliğini göstermedi, dolandırıcı olduğu ortaya çıktı

Iğdır’de polis ekiplerince avukat olduğunu söyleyip kimliğini göstermeyen şahsın, yapılan incelemede avukat olmadığı ortaya çıktı. Şahsın daha ilk birlikte, kendisini hakim ve askeri personel namına tanıtıp esnafı dolandırdığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye bakarak Iğdır’dahi tıpkı kafede kimlik kontrolü özne polisler, birlikte avukat cübbesi mevcut bire bir kişiyi gördü. Polisler şahsın yanına giderek şüphelendikleri kişiden kimliğini göstermesini istedi. Beraberinde avukat cübbesi mevcut S.B., avukat olduğunu ve kimlik ibraz etmeyeceğini söyledi. Bunun üstüne polisler S.B’den avukat kimliği göstermesini arzu edince S.B., avukat kimliğini üstelik ibraz etmeyince emniyete götürüldü. Emniyette yapılan incelemede S.B.’nin avukat olmadığı ortaya bundan sonra. Yapılan amal böylece S.B. üzerine kalifiye dolandırıcılık ve resmi belgede düzmecilik suçlamalarından mazbata tutuldu. Adliyeye gönderme edilen S.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Iğdır Barosunun dahi şahıstan şikayetçi olduğu öğrenildi.

İlk vukuatı değil

Kendini avukat olarak tanıtan S.B’nin 10 ay geçmiş de Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, kendisini bilgili ve askeri personel adına tanıtıp, esnafı dolandırdığı öğrenildi. – IĞDIR

Share: