Atama ve görevden ahiz kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Bazen bakanlık, alım ve kuruluşlara ilişkin tayin ve görevden ahiz kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Izleme ve Bütçe Başkanlığında kilitsiz küreksiz mevcut Oran Yardımları Umumi Müdürlüğüne, Sektörler ve Amme Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Tolga Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında zahir bulunan başmüfettişliğe, denetmen Zerrin İnci atandı. Bingöl Yer ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Çevre ve Kentçilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kayaç ile Aksaray Belde ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız görevden alındı.

Uşak Belde ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Belde ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Zeren, Bingöl Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Kasaba ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Utku Bektaş, Aksaray Mekân ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Büyük Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Genel Müdürlüğünde engelsiz bulunan Genel Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Hars ve Turizm Bakanlığında örtüsüz bulunan Cıvıl Cıvıl İl Hars ve Turizm Müdürlüğüne Yener Deri atandı. Ululuk Tiyatroları Umumi Müdürlüğünde kilitsiz küreksiz kâin Umum Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.

Share: