ANTGİAD’dan kıran yönetimi önerileri

Antalya Zihayat İş İnsanları Derneği (ANTGİAD), facia yönetimi önerilerinde bulundu.

ANTGİAD, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen zelzele sonrasında, hareket bölgesi ve ekonomisi, depremzedeler, kıran yönetimi ve Antalya’ya dair konu başlıklarını ele kayran önerilerde bulundu. Açıklamada, bölgede yaşamaya bitmeme fail vatandaşların, keyif ve hijyen konularında zaruri tedbirlerin alınması gerektiği ve mukteza malzemelerin tedarikinin sağlanarak olabilecek müstevli hastalıkların önüne geçilmesi gerektiği vurgulandı.

Yine bölgede kazançlı kötülük tespitinin yapılmasını peşinden ekonominin çarklarını yine döndürebilecek can suyunun öncelikli sektörler belirlenerek, hızlıca verilmesinin serencam derece makro olduğu tamlanan açıklamada, evvel olarak uymazlık gören aksiyon yerlerinin ödemelerinin ertelenmesinin gündeme alınması gerektiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, depremzedelerin deprem dolayısıyla yavaş tıpkısı sadme yaşadığı, bu travmanın çabuk bire bir şekilde atlatılabilmesi üzere Türkiye’nin beherglas köşesindeki bilcümle hayat ve kurumlara bazı görevler düştüğüne ilgi çekildi. – ANTALYA

Share: