Antalya yerli haberi… Gastronominin Kalbi Antalya’da Atmaya Devam Ediyor

Antalya’da gastronomi coşkusu cümle hızıyla bitmeme ediyor. Resmi açılışı Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü aracılığıyla yapılan I. Uluslararası Food Fest Antalya, ünlü ve Michelin açık şeflerin şovlarına, panellere, söyleşilere ve konserlere karı sahipliği yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sülale sahipliğinde gerçekleşen I. Uluslararası Food Fest Antalya, devam ediyor.

Evcil gıdaya topluluk geçmek için, “Sürdürülebilirlik, Biyoçeşitlilik ve Yerel Ürünlerin Desteklenmesi” temasıyla planlı curcuna birbirinden renkli etkinliğe hayalet oluyor. Arsıulusal Food Fest Antalya’da dünyadan ve Türkiye’den birbirinden ünlü Michelin küşade şefler, gurmeler, gastronomi ve turizm yazarları, sektörün farklı alanlarındaki profesyonelleri, yiyecek içme sektöründeki işletmeciler bire bir araya geliyor.

RÜESA AÇIK OTURUM VE SÖYLEŞİDE KONUŞTU

Uluslararası curcuna, 23 Eylül’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in resmi açılışı yapmasının peşi sıra “Şehirlerin Gastronomi Zenginliğini Ön Plana Çıkaracak Tanıtım Çalışmaları” antetli panele ocak sahipliği yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar ve Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş’ın dil cambazı olarak katıldığı panelin arkası sıra kip haddinden fazla değişik başlıkta siyasal ve konuşma gerçekleştirildi.

GASTRONOMİYE IŞIK TUTAN SOHBETLER

Ceyda Düvenci’nin sunumuyla Antalya Mutfağı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık’ın sunduğu Meslek Örgütlerinin Domestik Yemeklere ve Tarıma Açılım, Dilara Koçak’ın konuk olduğu Sürdürülebilir Dirim için Sürdürülebilir Beslenme, Moderatörlüğünü Gökmen Sözen’in yaptığı ülkemizin oylumlu turizm temsilcilerinin katıldığı STK’ların Sürdürülebilir Turizm ve Gastronomi Politikaları, Sahrap Soysal’ın konuk olduğu Coğrafi İşaretli Tavşan Yüreği Zeytinli Tarifler ve gastronomi sektörünün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği Şeflerin Domestik Mutfağın Tanıtımında Etkisi antetli panel ve söyleşiler gastronomi, turizm ve tutum dünyasına ışık tuttu.

MICHELIN YILDIZLI ŞEFLERDEN ŞOVLAR VE KONSERLER

Acun çapında tanınan René Frank, Merlin Labron-Johnson kabilinden yordamlı şeflerin yaptığı workshop’ar festivalin evvel gününe ayrı tıpkı kalite kattı. Ünlü şeflerin şovları konuklar vasıtasıyla özden izlendi ve balaban beğeni topladı. Karaalioğlu Parkı içinde kurulan curcuna alanı ziyaretçilerle dolarken, haz tutkunları Antalya’nın evcil ürünlerinin vadi aldığı stantlardaki ayrımlı lezzetlerin tadına baktı.

TUĞBA YURT’TAN KONSER

Akşam saatlerinde ise ünlü hanende Tuğba Yurt’un verdiği konserle gastronomi coşkusu birlik Antalya’yı sardı. Konseri izleyen konuklar ve Antalyalı yurttaşlar şarkılara eşlik yazar, canlılık meşgul saatler geçirdi.

IŞIN ESMER KONSERİ

Festivalin ikinci günü çağ süresince panel, musahabe ve workshoplar ile bitmeme edecek. Luigi Taglienti Joann Artieda, Arda Türkmen, Jeno Rácz, Rui Silvestre, Şeyda Dikmen Öğdük, Mine Ataman, Misyon Atay, Varlık Nârıbeyza, Nursel Olmuş, Beyhan Kadayıfçı, Garaz Yanardağ Tevazulu kadar ünlü isimlerin katılacağı workshop ve söyleşilerin ardından akşam ezanı sanatçı Işın Karaca’nın konseriyle curcuna coşkusu doruğa ulaşacak.

DÜNYA ŞEFLERİ SAKLI LEZZETLERİN İZİNDE

Festivalin son günü (25 Ilkgüz Ilişki) ise İpek Kozasından Portkal Çiçeği Broşu Yapımı etkinliğinin birlikte dönme boyunca ünlü şef Danilo Zana, Joe Barza, Tuncay Gülcü, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Jaime David Rodriguez Camacho, Pere Planagumà Sala, Elif Korkmazel, Türev Uludağ ile workshoplar, çok sayıda panel ve görüşme düzenlenecek. I. Uluslararası Food Fest Antalya, akşam saatlerinde düzenlenecek Yankılanım Dinleti ile sona erecek.Share: