Amasya’da yağ fabrikasının arıtma ünitesinde baygın halde kâin 6 işçi hastaneye kaldırıldı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde, yağ fabrikasının arıtma ünitesine onarım tahsis etmek için giren ve dökülmüş halde mevcut 6 iştirakçi tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, ilçede yağ üretimi fail aynı fabrikanın arıtma ünitesinin bulunduğu kuyuya onarım boşaltmak için işçiler girdi.

Bir müddet sonraları işçilerin süzgün halde bulunması üzerine fabrika yetkilileri, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye haddinden fazla sayıda 112 Acil Servis, itfaiye, polis ile AFAD ekibi yönlendirildi.

Baygın halde bulunan işçiler Sinan Kaplan, Mehmet Bahadır, Hüseyin Kamer, Emrullah Özer, Ceyhan Ayvalı ve Entelektüel Şenyüz, ambulanslarla Merzifon Karamustafa Paşa Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı.

İşçilerden Kaplan, Kamer ve Keleş’in kısık bakımda, ayrıksı işçilerin ise serviste tedavileri bitmeme ediyor.

Yağ fabrikasının arıtma ünitesinde AFAD ekiplerince yapılan incelemede, sülfürik aside rastlandığı öğrenildi.

Merzifon Şehremaneti Başkan Yardımcısı Erkan Ergül ve Merzifon Belediyesi İtfaiye Müdürü Oflaz Aydıner, tedavisi bitmeme fail işçileri hastanede ziyaret ederek, durumları üzerine yetkililerden bilgelik aldı.

Ergül, AA muhabirine, itfaiye ekiplerinin çabucak olay yerine gidip engelleme ettiklerini dile getirerek, “İşçilerimize gelişigüzel kalem desteğe hazırız. Merzifon halkına ve işçilerimize esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Tanrı ivedili şifalar versin.” dedi.

İşçilerden Ceyhan Ayvalı ise kuyuya düzentileme arkadaşlarını yetirmek üzere gittiğini belirterek, “Arkadaşlarımı yığılmış vaziyette buldum. Elimizden mevrut yardımı yapmaya çalıştık. Arkadaşlarım gazdan zehirlendi.” ifadesini kullandı.

Share: