Ali Idareci Başarır’a Ağrı Yanan Yalovalı Eş: “Bin Liralık ile Hareketlilik, Su Faturalarımı Ödüyorum. Ondan Sonra Açılış Valla. Kim Ne Derse Desin Açılış”

CHP Mersin Mebus Mualla Maharetli Başarır, Yalova’dahi vatandaşların sorunlarını dinledi. Yalovalı benzeri avrat, yaşadığı iktisadi sorunları Başarır’a anlatırken gözyaşlarına bilge olamadı. Buğulanmış karı, “Bin lira ile cümbüş, su faturalarımı ödüyorum. Ondan sonradan açılış valla. Ki hangi derse desin küşat. Şu anda birlikte açım. Elimdekileri da zorla aldım. Ekmeği üstelik, ‘Kaç para’ diye niteleyerek soruyorum. Ne zaman gidecek bunlar ego bilmiyorum” dedi. Başarır ise “Ne yazık ki kudret, geçinemeyen vatandaşlarımızın isyanına kulak tıkamış durumda. Ne meslekten olursa olsun temas ilimizdeki vatandaşlarımızdan geçim derdi haykırışları yükseliyor” dedi.

Uca Yordamlı Başarır, partinin kadro toplantısı üzere esbak gittiği Yalova’üstelik vatandaşların sorunlarını dinledi. Geçinemediğini tamlayan buğulu aynı avrat, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamadı ve Başarır’a şu sözlerle dert yandı:

“EKMEĞİ BİLE, ‘KAÇ PARA’ DİYE SORUYORUM”

“Vallahi hangi emekliyim ne üstelik çalışabiliyorum. Seçme tip hastalığa dahi sahibim. yegâne çocuğum var ve o birlikte marazlı. Çalışamıyor ama çalışmak üzere kendini zorluyor… Bin lira zindelik, akarsu faturalarımı ödüyorum. Ondan sonradan açılış valla. Kim ne derse desin küşat. Şu anda dahi açılış. Elimdekileri bile zorla aldım. Ekmeği birlikte, ‘Kaç para’ diye niteleyerek soruyorum. Hangi ant gidecek bunlar ben bilmiyorum. Bu hükümete aynı molekül vermedim, ayrımsız molekül dahi almadım. Devletten birlikte benzeri husus yemedim amma şu anda küşat, yani yardıma ihtiyacım var. Cenabıhak inandırsın ben açılış. Bu zamana kadar böyle yoktu. Başlangıçta çalışıyordum kendim ama şimdi çalışamaz haldeyim, bacaklarım tutmuyor. Daha Çok ne olursa olsun; maddesel, manevi yardıma ihtiyacım var.”

“İKTİDAR, GEÇİNEMEYEN VATANDAŞLARIMIZIN İSYANINA KULAK TIKAMIŞ DURUMDA”

Uca Dirayetli Başarır ise konuya ilişik bugün yaptığı bağlanmış açıklamada şunları kaydetti:

“Ne eyvah ki iktidar, geçinemeyen vatandaşlarımızın isyanına kulak tıkamış durumda. Ne meslekten olursa olsun herhangi bir ilimizdeki vatandaşlarımızdan geçim derdi haykırışları yükseliyor. İnsanlar bu ekonomi batağında çırpınırken bulunan siyasal iktidarın bunu duymamazlıktan gelmesi, aymazlıktan bambaşka bir madde değildir.”Share: