Aksaray Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde bu yıl faaliyetler sayısı 20 bine ulaştı

Aksaray İl Afiyet Müdürü Abdullah Mütebessim, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu yıl yapılan ameliyat sayısının 20 bine ulaştığını söyledi.

Güleç ve beraberindeki Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Bahtiyar, kavşak konu sökel ziyaretleri kapsamında, 63 yaşında çıplak duygu ameliyatı olan Leyla Aksoy’u mülakat etti.

Güleç, AA muhabirine, hastanede yapılan boş duygu ameliyatlarının sayısının 200’ü geçtiğini belirtti.

Hastanede yapılan yıldızlı his ameliyatı sükse oranlarının çokça dolgunca olduğunu aktaran Mütebessim, şöyle konuştu:

“Aksoy’un afiyet durumunun gayet gani olması bizleri sevindirdi. 815 yatak kapasitesine topluluk hastanemizin 125’i pahal bakım yatağı adına kullanılıyor. 17 ameliyathane masamız var. Dokunaklı bakımlarımız mukteza gereç ve beceri altyapıyla destekleniyor. Aksaray Yetişek ve Araştırı hastanesinde bu yıl yapılan ameliyat sayısı 20 bine ulaştı. Hizmetlerimizin kalitesi artarak devam ediyor.”

Aksoy ise çıplak ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini, yapılan anjiyonun ardından çabucak engelsiz ruh ameliyatına alındığını söyledi.

Eşinin Ankara’da cerrahi müdahale olma teklifini mankafa çevirdiğini, kararını vererek faaliyetler olduğunu nâkil Aksoy, “Aksaray yahut Ankara’daki etibba benzeri ameliyatları yapıyor. Aksaray’da cerrahi müdahale olmaya değişmeyen verdim. Tıkalı damarlarım değiştirildi. 40 günde sağlığıma kavuştum. Cerrahi Müdahale sonrası kendimi artık bahtiyar hissediyorum.” diyerek konuştu.

Aksoy, başta doktorlar ve dokunaklı hizmet afiyet personelleri gelmek için cemi ekibe teşekkür etti.Share: