Akıbet An | GAZİANTEP – 1 kişinin öldüğü silahlı kavgaya ait 3 zanlı tutuklandı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki tıpkısı tatlıcıda sâdır silahla kavgada pres sahibinin öldürülmesi ve oğlunun yaralanmasına ilgilendiren 3 zanlı tutuklandı.

Karagöz Caddesi’nde, 21 Ekim’de tatlıcıda sâdır silahlı kavgada, işletme sahibi Orhan Sertkaya’nın hayatını kaybetmesi, oğlu Uca Sertkaya’nın yaralanmasına ait gözaltına alınan M.K, H.K. ve N.K’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye atıf edilen 3 kuşkulu, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan, silahlı saldırı çevredeki düzenlilik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, M.K’nin işletme önüne gelmesi ve tartışmaya başladığı Orhan Sertkaya’yı kafasından yaralaması, bu tam kaçan Ulu Sertkaya’ya de kovalamaca sonucu dağ açması meydan alıyor.

Şahinbey ilçesi Karagöz Caddesi’ndeki tatlıcıya 21 Ekim’de gelen M.K, iddiaya bakarak takanak meselesi zımnında pres sahibi Orhan Sertkaya ile tartışmış, tartışmanın büyümesi konusunda Orhan Sertkaya ile oğlu Mehabetli Sertkaya tabancayla vücudunun değişik yerlerinden yaralanmıştı. Orhan Sertkaya, 112 Evgin Servis ekiplerince kaldırıldığı Dr. Ersin Aslan Araştırma ve Eğitim Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Share: