AK Partili Özhaseki’den CHP’lilerin ’15 milyon TL’lik köprü’ iddialarına cevap: İspatlanırsa milletvekilliğinden istifa ederim

CHP Kayseri Saylav Çetin Zayıf, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin şehremaneti başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dayalı Sayıştay raporu olduğunu ancak köprünün ortada olmadığını argüman etmişti. Özhaseki’den Zayıf’a yanıt geldi.

“MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM”

CHP’li trollerin sonsuz bu konuyla konusunda geldiğini belirten Özhaseki, “2-3 yıl önceki CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı ’15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?’ diyerek sloganlaştırarak, üzerime vürut operasyonları yaptılar. Daima üstelik tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik koca biraz zorda kaldı. Çünkü iri miting diye niteleyerek herhangi bir tarafa duyurdular. Milletvekillerinin baştan sona gittiler Yalova’ya. O iri mitingde de 700-800 güç toplayabilmişler. belediye reisi arkadaşımız ülke başkanı birlikte Yalova Belediyesi’nden murafaa kayıtlarına önceki 20 kesir trilyonluk tıpkısı hırsızlık var. Başkanı da görevden aldılar bundan âlem. ‘Buna üstelik cevap ver’ diye pankart asmışlar. Ego bunu içtimai medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla çalkantılı ayrımsız torbayı yine doldurarak, laf salatası içerisinde ‘Sen ilk 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver’ demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya azalmak yumruk benzeri özdek. Ancak sonunda biz siyasetçi insanlarız, siyaseti dubara ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve kollar dahi bizi izliyorlar. Biberli sözleri söylemekten tırsma ediyorum ama arz azından şunu söylüyorum, bunu söyleyen benzeri saylav bacanak olduğuna bakarak arasında ayrımsız dolma var. Bu dolma evet bana ait ya ona ait. Domates Dolması birlikte kimseye yakışmaz. Eğer küçük Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, bire bir güreşçi köprüsü yarmak için 15 milyon TL dünyalık vermişsem, öyle tıpkısı köprü yoksa beyninde ben bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan istifa ediyorum. Sosyete önüne bir elan çıkmayacağım. Hakeza bire bir hile kâfi filhakika ama değilse, iftira eden insanın da şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip çabucak çekilme etmesi geçişsiz” dedi.

“YAPTIKLARIMI SIRALAMASAM SABAHA BÜYÜKLÜĞÜNDE BİTİREMEZ”

Tekrar CHP Kayseri Saylav Yavaş Ark’ın otoyollarla ilişkin iddiasına karşılık veren Özhaseki, “Otoban temas şehre hususi yapılmaz. Otoban benzeri taraftan başlar, şehrin ucuna kadar giderken bağlantı yollarıyla onlarca kent ondan istifade değer. Nihayetinde yapılan bu otoyol Urfa – Antep’e kadar bitmeme eden Adana üzerinden revan ayrımsız otoyol. Rastgele mülk o bağlantıyı kullanır. Bu zamana kadar Kayseri’nin en kese angajman yolu eskiden beri bütün Nevşehir denildi. Ego defaatle Nevşehir üst gittim, defaatle Kırşehir gövde ölçtüm ve Kırşehir’in elan kestirme olduğuna orgazm getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve sonraları birlikte haritalar üzerinde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı daha makul diye rapor verdik. Sonrasında Ulaştırma Bakanlığımız ihalesini yaptı. Sayı Farkı kendisine söylüyorum Kayseri yolu yeniden Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoban, 120 kilometresi koşa nöbet. Hem de varmak gibi. Bunu fayrap etmek da bizim iktidarımıza yıldız oldu. Onlar birlikte konuşsunlar tezvir etsinler. Ego bu şehirde 21 sene uray başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Tehlikeli Cılız sabaha büyüklüğünde okusa bitiremez bunu. Ayrımsız dahi CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha kadar sıralasam onları bile bitiremezler. O yüzden ongun hisse senedi yapanın kategorik peşi sıra mütekellim tamam. Biz iş yapacağız, onlar üstelik konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİSPOR’LA HEPİMİZ ÇALIM DUYUYORUZ”

Kayserispor’la ilişik değerlendirmelerde kâin Mehmet Özhaseki, “Sabık hafta içerisinde Kayserispor’umuzda siftinlik takı vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması gerek ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak rüfeka, ihtiyacı olan arkadaşlar vardı. Haklılar, dünyanın dört bir eliyle mevrut aç futbolcular burada ne yaparlar? Eşit amacıyla oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu adına görünür. Berna hanımın evet da Kayserispor yönetimindekilerin borcu olarak göremezsiniz. Kayserispor’la hepimiz çalim duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Sonuçları ne olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında dokunaklı çıktığında hepimiz aynı şeyler söylüyoruz. O ahit bizim da elimizi taşın altına koymamız lazım. Sonuç bulduğumuz formüllerle bir müzaheret kampanyası başlattık yetişkin firmalardan. Bunu Berna hanım açıklar. Oradan 2-3 ahit ilk futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilişkin de gine ara sıra temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek daha çok” dedi.Share: