AK Parti’li Karahocagil: “Kadına şiddete alın kanuni altyapıyı güçlendirdik”

YANLIŞSIZ Fırka Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, kadına şiddete cebin kanuncu altyapıyı güçlendirdiklerini belirtti.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, SELIM Tümen hükümetlerinin, büyüyen ve gelişen bire bir Türkiye üzere aile ve toplumu herhangi bir devir dolay planda tuttuğunu söyledi.

“Zinde eş, hareketli Türkiye” sloganıyla her zaman vatandaşın beraberinde düz aldıklarını dile getiren Karahocagil, ev bütünlüğünü korumayı ve çocukların ailelerinden kopmamalarını temin etmek için aile odaklı hizmet modellerine evleviyet verdiklerini rapor etti.

Karahocagil, gerekseme sahibi vatandaşlara 2002-2022 döneminde kısaca 544,9 milyar lira tutarında sosyal yardım yapıldığını anlatarak, şunları söyledi:

“Kadına şiddete cebin yasal altyapıyı güçlendirdik. 2002’de ülkemizde 11 kadın misafirhane 283 yetenek ile hizmet veriyorken bugün 149 eş misafir evimiz 3 bin 624 sığa ile bakım sunuyor. Ivinti önleme ve izleme merkezlerini 81 ilimize yaygınlaştırdık. Kadına yönelik acul savaş kapsamında 2,6 milyona mümasil er ve erbaşa, amme görevlisine, kült görevlisine, esenlik görevlisine, kolluk görevlisine eğitim ve seminerler verdik.”

Share: