Ağrı’dan hareket bölgesine yardım ekipleri yola çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7,4’lük zelzele sonrası Ağrı’dan deprem bölgesine yardım ekipleri yola çıktı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve ülkeyi yasa boğan zelzele sonrası Veca Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında, deprem bölgesinde yürütülecek çalışmalara korumak için amme kurumları ve STK’lar ile istimara toplantısı düzenlendi.

Toplantıda; Veca’dan depresyon tahammül çalışmalarına katılacak personel ve şalter sayısı, STK’larla işbirliği içerisinde taharri kurtarma ekiplerinin eş güdümlü edilmesi, müzaheret kampanyası başlatılması çalışmaları görüşüldü. Balkı Valiliği başkanlığında Veca’dan yer sarsıntısı sonrası geçmiş etapta; 9 AFAD görevlisi, 7 taharri istirdat gönüllüsü, 7 uray personeli, 3 dil, 2 UMKE ara bulucu, 8 UMKE personeli, 4 cankurtaran, 12 sağlık personeli ve 1 ateş parçası aşçı yola çıktı.

Balkı Valisi Varol, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve ilimizde bile mahsus yer sarsıntısı ile ilişik gelişmeleri, kurumlarımızla gelişigüzel yakından izlem ediyoruz. Şu temel büyüklüğünde işyar birimlerimize vasıl seçme ihbar bulunmamaktadır. Mevlam milletimizin yardımcısı olsun” dedi. – AĞRI

Share: