Ağrı’da hareket bölgesi amacıyla seferberlik başlatıldı

Dert Valiliği ve şehremaneti eliyle Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen yerlere duyurmak amacıyla müzaheret kampanyası başlatıldı.

Veca Valisi Osman Varol, kıyamet bölgesine ayni bağışta çıkmak isteyen vatandaşların yardımlarının toplanacağı (ASYA) Kıran Evgin Sosyal Arkalama Merkezini ziyaret ederek yetkililerden merkezin kapasitesi hakkında hikmet aldı. Vali Varol başkanlığında Şehremaneti Başbuğ Vekili Ayten Karakoç, vali yardımcıları ve ait hava müdürlerinin katılımıyla zelzele bölgesindeki yaraların hızlıca sarılması için kamu kurumları ve STK’larla eldeki mecmu imkanların görüşüldüğü 2. İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıda Balkı’da başlatılan “Müzaheret Kampanyası”nın canlı tıpkı şekilde yürütülmesi, sarsıntı bölgesine gönderilen personel ve komütatör sayılarının artırılması, Kızılay soluk hediye noktalarının sayısının artırılması konuları başta başlamak üzere bir nice bahis görüşüldü. Ağrı’dan deprem bölgesine çıkmak üzere su, ark azık, devam sütü, çaça ve benzer temel ihtiyaçların kolileme çalışmalarının yapıldığı Türk Kızılay Dert Şubesini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar üzerine hikmet düz Vali Varol, göçük altından gaileli olarak kurtarılan ve otama altına alınan vatandaşların nefes ihtiyacının karşılanması için canlı olarak bakım veren Kızılay çağ hediye merkezini konuşma ederek, kan bağışında kâin vatandaşlara teşekkürlerini iletti. Sarsıntı bölgelerine başvurmak amacıyla Dert’daki STK’lar vasıtasıyla yapılan müzaheret faaliyetlerini yakından fark etmek üzere Beşir Derneği Veca Şubesini ziyaret eden Vali Varol, yardımların il eliyle biricik aracısız gönderilmesini tabir etti. Vali Varol, “Depremden etkilenen bölgelerimize yardımların koordinasyon içerisinde ulaştırılması haddinden fazla makro. AFAD Koordinasyonunda, valiliğimiz ve belediyemiz aracılığıyla başlatılan ayni yardım kampanyasına hemşehrilerimizin ve STK’ların desteğini bekliyoruz” dedi.

Ağrı Valiliği, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Valiliğimiz eliyle depremzede vatandaşlarımız amacıyla başlatılan arkalama kampanyasına eskimemiş malzemelerin getirilmesi hepimiz amacıyla iri ehemmiyet taşımakta olup göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkürname ederiz” denildi. – AĞRI

Share: