Afyonkarahisar’da polis ekipleri yerel ve zincir marketleri denetledi

Afyonkarahisar’da polis ekiplerince evcil ve zincir marketlerdeki denetimlerde sergen ve kasa fiyatları kontrol edildi.

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kentte zindelik gösteren yerli ve zincir marketlere yönelik denetim gerçekleştirdiği belirtildi.

Ekiplerin, denetim yaptığı marketlerde sergen ve kasadaki etiket fiyatlarını karşılaştırdığı, depolarda stoklanmış im bulunup bulunmadığını arama ettiği kaydedildi.

Ürünlerin son kullanma tarihi ve gramajını arama eden, hıfzıssıhha, hareket yeri küşat ve mücahede ruhsatı olup olmadığını denetleyen ekiplerin, tuttuğu raporların Ticaret İl Müdürlüğüne gönderildiği bildirildi.

Açıklamada ifadesine kayran sunulan Zabıta Müdürü Taner Çelik, Afyonkarahisar Belediye Reisi Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla denetimler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kendilerine sunulan izin ve etki çerçevesinde temas hafta domestik ve zincir marketlerde teftiş gerçekleştirdiklerini nâkil Çelik, “Ekiplerimiz daima sahada. Bu konuda üzerimize sakıt sorumluluğu mazi olduğu kabil zaman bile ferda üstelik yapmaya bitmeme edeceğiz. Tek ruhsatsız hareket yerinin açılışına müsaade vermiyoruz. Vatandaşlarımız gördükleri usulsüzlükleri belediyemizin hal merkezine ya üstelik Alo 175’e iletebilir.” ifadelerini kullandı.

Share: