Adana’da 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlandı

Adana’da 30 Ağustos Utku Bayramı planlı törenle kutlandı.

30 Ağustos Galebe Bayramının 100. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Adana Valisi Süleyman Elban, 6’ncı Mekanize Piyon Fırka ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Peşi Sıra şüheda üzere tıpkı an ocumak duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonraları Murat Mumcu Meydanı’na geçildi. Garnizon komutanlığında işyar Üsteğmen Aykut Arslan, günün meal ve önemini belirten müzakere yaptı. Konuşmanın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve milli direniş anısına mütenevvi şiirler okundu.

Törene, Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutanlığı Başkan Yardımcısı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, milletvekilleri, şehir protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri yoluyla bağış ve plaket verildi. Askeri derbent töreninin ardından merasim sonuç buldu. – ADANA

Share: