Adana ve yer illerdeki okullarda harmoni eğitimi başladı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’birlikte, anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda harmoni eğitimi başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca hesaplı harmoni eğitimi programı kapsamında Adana’da ayrıntılar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı kollar, sınıflarına alındıktan sonraları arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin Ağacı

Sazak’da da öğrenciler, eğitim bilimi programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk kez arkadaşlarıyla buluşan öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Gıyap Insan, Mezitli ilçesindeki Faris Itırlı İlkokulu’nu mülakat ederek, öğretmenlere ve öğrencilere uyum eğitiminde başarılar diledi.

Âdem, eskimemiş yetişek ve tedris yılının alımlı çalımlı olması temennisinde bulunarak, “Zaman ahenk sürecindeki öğrencilerimiz terbiye ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında hazır. Bugün meslek öncesinde 26 bin 713 öğrenci, ilkokullarda de 34 bin 836 mektepli eğitime başladı. Tanrı devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’üstelik de anaokulu ve birinci sınıfta eğitim görecek öğrenciler harmoni programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler vasıtasıyla bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Terbiye Müdürü Görgülü Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin ahenk eğitimine başladığını belirterek, “Bugün velilerimizin ve öğrencilerin heyecanlı olduklarını kaplamak beni bile mutlu etti. Öğrencilerimize ücretsiz öğüt kitaplarının yanında bu sene 800 bin koruyucu gerçek kitap bile dağıtılacak. Bakanlığımız yoluyla okullarımıza kovanlık ve değişik ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddi destek gönderildi.” diye konuştu.Share: