Adana ve çevre illerde hanende Gülşen’in mortocu hatiplilerle ilgilendiren sözlerine aksülamel

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen karşı, mortocu hatip mensuplarına yönelik sözleri nedeniyle yanlışlık duyurusunda bulundu.

Adana ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Veyis Atmaca, yanında cemiyet üyeleriyle Hak Sarayı önünde, Gülşen’in tıpkısı konserde mortocu hatip liselilere yönelik sözlerine ilgili izah yaptı.

Şarkıcı Gülşen’i kınadıklarını rapor fail Şahin, “Gülşen isimli kendisini sanatçı zanneden şahsın önder hatip camiasına sarf ettiği sözü namına aynen reddetme ediyoruz. Zaman burada, önder hatip camiasına taşlama fail bu isim üzerine adliyeye gelerek yanlışlık duyurusunda bulunduk.” diye niteleyerek konuştu.

Mersin Ağacı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Osman Yıldızbakan, kayıtlı açıklamasında, önder dil cambazı okullarının mezunları ve mensupları kendisine öğrencilere yönelik seçkin kalem ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bunaltıcı gördüklerini belirtti.

İmam hatip okullarının politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını bildiren Yıldızbakan, “Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine tıpı tıpına reddetme ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından âlem kendisini şiddetli kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldızbakan, bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceklerini, şarkıcı Gülşen’den hukuk önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Hatay ve Osmaniye

Hatay ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Çolak, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği matbuat toplantısında, imam hatip okullarının temas türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını anlatarak, toplantının peşi sıra hanende Gülşen hakkında yanlışlık duyurusunda bulunacaklarını rapor etti.

???????Osmaniye ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ömer Bahçeci birlikte adliye binası önünde yaptığı matbuat açıklamasında, sözleri nedeniyle kınadığı Gülşen için yanlışlık duyurusunda bulunduklarını kaydetti.Share: