30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılında Osmaniye’de fener alayı düzenlendi

Osmaniye’de 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılan vatandaşlar yürüyüş böylecene havai fişek gösterisini beğeniyle izledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonuyla fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Atatürk Caddesi Mehmet Eminler Konağı’ndan başlayan reviş 2023 Degaje Gelgel Müzesine kadar bitmeme etti. Şehremaneti Mehter Takımı’nın bile eşlik ettiği yürüyüşte mehteran takımı vasıtasıyla seslendirilen marşlara ellerinde Türk bayrağı ve yanarca olan yüzlerce vatandaş zevcelik etti. Yürüyüş böylecene uray binası önünde gerçekleştirilen berhava fişek gösterisi protokol mensupları ve vatandaşlar eliyle beğeniyle izlendi. Vatandaşların okkalı sargı gösterdiği etkinlik halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Havai fişek gösterisinin peşi sıra vatandaşlara seslenen Vali Erdinç Yılmayan, “Türk tarihinin sunma cesim yok olma, var olma mücadelesini kazandığı ve dünyaya ‘dur’ dediği bu yetişkin mücadelede Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yiğit şehitlerimiz ve gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi. – OSMANİYE

Share: