3 kişinin hayatını kaybettiği korkunç ilçe sonrası çetin bakıma alınan aktör Sergen Savran, ambulans uçakla Amasya’dan İstanbul’a gönderme edildi

Çorum’da ‘Baş Belası’ adlı temaşa oyununu sahnelemelerinin arkası sıra Samsun’a akla yatkın akım eden oyuncuları haiz Aykut B. yönetimindeki minibüs, uğrunda seyreden Hacı Ahmet Kılıç kontrolündeki tıra arkadan çarptı. Kazada minibüste sıkışan Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Bağımsız Milletvekili Karataş kaymakamlık durumunda hayatını kaybetti.

TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Sürücü ile minibüste yaralanan Bağımsız Milletvekili Ayaz, Burak Gülçebi, Melis İşiten, Sergen Sarban, Amaç Şalvarcıoğlu, Ceyhun Fersoy ve Cımbar Özbek dahi ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Melis İşiten, Çımbar Özbek ve Aykut B. tedavilerinin peşi sıra taburcu olurken, Amaç Şalvarcıoğlu ve Özgür Ayaz ise Samsun OMÜ Tıp Fakültesi’ne gönderme edildi. Hayati tehlikeleri bulunmayan Ceyhun Fersoy ve Burak Gülçebi’nin tedavileri Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefedddin Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde sürüyor.

SERGEN DEVECİ İSTANBUL’A ATIF EDİLDİ

Yoğun bakımdaki takibi sonrası tedavisine İstanbul’da bitmeme edilmesine değişmeyen sunulan Raf Savran için Sağlık Bakanlığına ilişkin ambulans tayyare devreye girdi. Savran, Amasya Merzifon Havalimanı’ndan koruyucu cankurtaran uçakla İstanbul Hususi Florance Nightingale Hastanesi’ne sevk edildi. Kazayla ait süren soruşturmada çabuk olduğu tayin edilen minibüsün sürücüsü Aykut B. tutuklandı.

Share: