20 Liraya sakıt hamsi kapışma kapışma gitti

Yozgat’ta balık sezonun açılmasıyla henüz ilk kilogramı 40 liradan satışa sunulan hamsi 20 liraya beyin vatandaşlar dahi kilolu demet gösterdi.

Yozgat’ta önceki haftalarda kilogramı 40 liraya satılan hamsinin fiyatı havaların soğumasıyla 20 liraya büyüklüğünde düştü. Fiyatlar bellek kentte vatandaşlar henüz çarkıt balık kemirmek amacıyla balıkçı tezgahlarının yolunu tuttu. Fiyatlardan memnun olan vatandaşlar hamsiye çetin ilişki gösterdi.

Hamsinin kilogramını bu hafta 20 liraya kadar düşürdüklerini söyleyen balıkçı esnafı Eşref Özcan Cingöz, “Balıklarımızı günce zihayat olarak tezgahlarımızda satışa sunuyoruz. Hamsinin kilo fiyatını 40 liradan 20 liraya düşürdük. Hamsileri günlük olarak Samsun’dan getiriyoruz. Burada müşterilerimizin tercihine göre musaffa balık evet birlikte temizlenmemiş olarak ta satışını yapıyoruz. Mazi itibariyle üstelik kar ve soğuklar başladı. Us düşmesi balığın henüz içimli olmasını sağlıyor. Şuan hamsi fiyatının 20 liralık olması nedeniyle vatandaşlarımız tercihini hamsiden yana kullanıyor.” dedi.

Vatandaşlardan Ahmet Aydınlık ise fiyatların ati haftalarda henüz üstelik düşmesi gerektiğini belirterek fiyatların düşmesinden dünya bahtiyar olduklarını söyledi.

Tezgahlarda satılan özge balık çeşitleri ise somon 120, alabalık 80, sivri 55, levrek 155, çupra 120 liradan satışa sunuluyor. – YOZGAT

Share: