13 mahiye bire bir sokak köpeği jandarmanın kırılan burunlarından olacak

Muratpaşa Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yaklaşık 1 ay önce getirilen 13 maaş bire bir çıkmaz köpeği, demincek Nevşehir’de Uyanık Atlama Beygiri ve Kapik Eğitim Merkezi’nde özel eğitimden geçiyor. ‘Zalım’ adı verilen kapik, eğitimin peşi sıra mütehammil görevlerde jandarmaya zevcelik edecek.

Antalya Muratpaşa’da Belçika Malinois ırkı tıpkı kapik kestirmece ayrımsız ay önce sokaktan alınarak belediyenin Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Köpeğin kontrolleri ve tedavisinin arkası sıra sahiplendirmesi için çalışmalar başladı. Yetişek konusunda başarısıyla aşina ırkın sahiplendirilmesi için Jandarmayla iletişime geçildi. Yapılan değerlendirmenin peşi sıra 13 mahiye köpek Nevşehir’de Kurnaz Beygir ve Köpek Yetişek Merkezi’nde özel eğitime alındı.

Jandarmanın kırılan burnu olması üzere verilen eğitimlerde önce haftalar geride kalırken köpeğe ‘Zalım’ adı verildi. Zalım’ın Nevşehir’deki eğitimi kısaca 4 kamer sürecek. Eğitimlerin arkası sıra Zalım, pek görevlerde, operasyonlarda jandarmaya eşlik edecek. – ANTALYA

Share: